Dalgalı Üçgen Boyun Şalı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu şık ve klasik boyun şalını işleyebilmek için 6 mili metre yün tığına ve 5 farklı renkte ipe ihtiyacınız var. Bu boyun şalında istediğiniz farklı renkleri kullanabilirsiniz ama en az 5 farklı renk kullanmanız gerekmekte.

Dalgalı Üçgen Boyun Şalı

ucgen atki 2Başlama düğümü ardından 4 adet zincir çekin ve en baştaki zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin ev ardına 2 tane zincir çekin. Yine aynı zincirin içerisine 4 tane daha çift kroşe işleyin.

Sonrasında ipin rengini değiştirmek için ipi kesin ve seçtiğiniz farklı renkteki ipi boyun şalına dâhil edin.

ucgen atki 3Yeni ipi boyun şalına dâhil ettikten sonra 3 tane zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa çevirin. Sonrasında aynı zincirin içine ve sonraki zincirin içine birer tane çift kroşe işleyin. Sonraki iki ilmeğe değil çift kroşelerin arka tarafında tığı aşırarak 2 adet ters çift kroşe işleyin. Orta kısma geldiğiniz zaman 2 tane çift kroşe işleyip 2 tane zincir çekin ve 2 tane daha çift kroşeyi orta boşluğa işleyin.

ucgen atki 4Sonraki 2 çift kroşenin arkasında 2 tane ters kroşe işleyin. Sonraki zincirlere birer tane çift kroşe işleyin. Dönüş zincirine de bir tane çift kroşe işleyin.

ucgen atki 5Sonraki sıraya yine farklı renkteki ip ile başlayacağız. Yani ipi kesin ve farklı renkteki ipi boyun şalına dâhil edin.

3 tane zincir çektikten sonra tığ işini diğer tarafa çevirin ve bu sefer aynı zincirin içerisine yani 3 zincir çektiğiniz ilmeğin içerisine 1 tane çift kroşe işleyin. Sonraki zincire yeniden 1 tane çift kroşe işleyin. Orta noktaya gelmeye 2 zincir kalaya dek birer tane çift kroşe her ilmeğe işlemeye devam edin.

ucgen atki 6Son iki zincire değil bu sefer alttaki çift kroşelerin arkasından birer tane çift kroşe işleyeceğiz.

ucgen atki 7Orta kısma geldiğinizde orta boşluğa 2 tane çift kroşe işleyin sonrasında 2 tane zincir çekin ve yeniden 2 tane çift kroşe işleyin.

ucgen atki 8Diğer tarafa geçtiğiniz bu sefer ön taraftan çift kroşelerin olduğu bölgenin ön tarafında ilk iki çift kroşe yerine birer tane ön çift kroşe işleyin. Daha sonra gelen her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin.

Gördüğünüz gibi üçgeni büyüterek boyun şalını işliyoruz. Bu sıradan itibaren istediğiniz kadar farklı renkte ip ekleyip istediğiniz büyüklüğe gelene dek işleyebilirsiniz. İsterseniz boyun şalı değil direk büyük bir omuz şalı haline de getirebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.