Çocuklarda Yatak Islatma Ve Bitkisel Tedavisi

Çocuklarda Yatak Islatma Ve Bitkisel Tedavisi

Bildiğiniz gibi küçük çocuklar vücutları olgunlaşana dek bazı zamanlarda yataklarını ıslatabilirler. Bu durum oldukça normal bir durumdur. Fakat okul çağına gelmiş olan bir çocuğun yatağını ıslatması bazı sorunların olduğuna işaret eder.

Çocuklarda belli bir yaştan sonra yatak ıslatma bazen duygusal nedenler yüzünden de meydana gelebileceği gibi bazen de dengesiz beslenme, idrar yolunun iltihaplanması ya da farklı ağır sağlık sorunları yüzünden kaynaklanabilir.

Bitkisel Tedavi

Sıvı alımını uykuya gitmeden iki ya da 3 saat öncesinde azaltmayı deneyebilirsiniz. Bu yöntem çoğu durumda işe yarasa da bazı durumlarda kesin bir çözüm olmayabilir.

Eğer yukarıdaki öneri işe yaramıyor ise o zaman kantaron tentürü ya da mısır püskülünü deneyebilirsiniz. Ya da mısır püskülü ve kantaron bitkilerinden aynı miktarlarda alarak bu karışımdan çay hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu çayın içerisine bir miktar bal ilave ederek günde 3 defadan fazla olmamak şartı ile çocuğunuza yarım fincan kadar içirebilirsiniz.

Ayrıca idrar sistemini kuvvetlendirmek için bir atlı kaşığı atkuyruğu suyunu günde 3 defa çocuğunuza içirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder