File Malzemeler Nasıl Temizlenir?

File Malzemeler Nasıl Temizlenir?

Bilhassa sivrisinek cibinlikleri neredeyse üzerlerine kiri çeken birer mıknatıs gibidir. Bu cibinlikler düzenli olarak tek başlarına yıkanmadıkları takdirde hem soluk hem de kirli bir görüntüye bürünürler.

File cibinlikleri temizleyebilmek için ilk önce cibinliği iyice silkeleyin. Ardında yaklaşık olarak 15 dakika boyunca cibinliği soğuk ve deterjanlı suyun içinde bekletin. Daha sonrasında cibinliği soğuk deterjanlı olan suda yıkayın ve en az 3 defa duruladıktan sonra gölge bir yerde kurutmaya alın.

Cibinlikleri güneş ışığında kurutmak sadece cibinlikleri sarartır.
Keten cibinlikler elde yıkama gerektirmez. Bu yüzden keten cibinlikleri makine içerisine atıp rahatça yıkayabilirsiniz. Keten cibinlikleri yıkamadan önce silkeleyin ve daha sonrasında ön ıslatma yapın ve ardına normal yıkamaya alın. Keten cibinlikleri güneşte rahatça kurutabilirsiniz.

Filelerdeki delikleri tamir edebilmek için soğuk su ile kalın bir macun kıvamına getirdiğiniz saf kolaya batırdığınız ve çok daha büyük olan bir file ile ayamayabilirsiniz. File tamirini belli olmayacak bir şekilde yapmaya özen gösterin.

Yama için hazırladığınız fileyi yama yapacağınız filenin üzerine getirerek kese kâğıdı yardımı ile üzerini kaplayıp üzerinden sıcak ütü geçiniz. Fakat ütüleme işleminde sıcak ütünün filenin diğer kısımlarına gelmemesine dikkat ediniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder