Zinnia Çiçek Şalı Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Zinnia Çiçek Şalı Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu şal modelimiz üçgen bir şal modelidir ayrıca çalışmamızı aşağıdan yukarıya doğru sürdüreceğiz. Hazırlamış olduğumuz bu şal 78×78 cm ölçülerindedir. Kullanılan tığ ise 4 mm G tığıdır.

Bunların dışında her zaman ki gibi ihtiyacınız olan şık bir şal ipliği, ucu sivri olmayan iğne ve makastır.

Zinnia Çiçek Şalı

zinnia sal 2Başlama düğümünden sonra 7 tane zincir çekin.

zinnia sal 3Yukarıdan aşağıdaki dördüncü zincirin içine çift kroşe atın ve sonra bir zincir çekin ve yeniden çift kroşe atın.

Çift kroşe, bir zincir ve yeniden çift kroşeyi aynı zincirin içerisine atmakla her zaman için V harfini tığ işinizde oluşturmuş olursunuz.

zinnia sal 4Sondaki zincire yeniden çift kroşe, bir zincir ve yeniden çift kroşe işleyin.

zinnia sal 5Sonra 3 zincir çekin ve tığ işini diğer tarafa döndürün.

zinnia sal 6İlk boşluğa çift kroşe, zincir ve yeniden çift kroşe işleyin. Sonraki boşluk içinde aynı şekilde işlemeye devam edin.

zinnia sal 7Şaldaki üçgen etkiyi yaratabilmek için dönüş zincirine de çift kroşe, zincir ve yeniden çift kroşe işleyin.

Sonrasında aynı adımları takip ederek şalınızı örmeye devam edin. Şalınızı örmeye devam ettikçe şalınız genişlemeye ve uzamaya ama üçgen şeklinde devam edecektir.

zinnia sal 8Şalınız istediğiniz uzunluğa eriştikten sonra yine 3 zincir çekin ve şalı diğer tarafa döndürün aynı hemen sıradaki boşluğun içine daha önceki gibi çift kroşe atın ama bu sefer bir zincir yerine 3 zincir çekin ve yeniden çift kroşe atın. Böylece şalınızı kapatmaya başlamış olacaksınız. Aynı şekilde şalın sonuna dek işlemeye devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder