Zigzag Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Zigzag Örgü Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Bu projemizde zigzag örgü modelinin nasıl kolaylıkla çıkartılabileceğini göreceğiz. Bu örgü modelinde özellikle doğru iplik kullanıldığında birbirinden güzel çantalar örebilirsiniz.

Zigzag Örgü Modeli

zigzag 1Şişe 22 tane ilmik attıktan sonra ilk iki ilmiği şişin arka tarafından kavrayın ve iki ilmiği birlikte düz olarak örün ama sadece bir ilmiği dışarıya salın.

zigzag 2Şişte kalan bir tane ilmeğe arkasındaki ilmiği de ekleyip bu iki ilmiği de düz olarak örün.
Aynı şekilde tüm sırayı örün.

zigzag 3İlk sıranın sonuna geldiğinizde son iki ilmiği de aynı şekilde düz olarak örün ama çıkardığınız yani kalan tek ilmiğe de düz örgü örün ve şişleri diğer tarafa çevirin.

zigzag 4İkinci sıraya geldiğinizde yine sağ taraftaki şişe ilk iki ilmeği alın ama bu sefer düz örgü değil ters örgü örün ve yine bir tane ilmeği boşa bırakın yani her iki ilmeği de sağ taraftaki şişe almayın sadece bir tane ilmeği sağ taraftaki şişe alın.

Sonrasında anladığınız üzere tüm sırayı aynı şekilde ters örgü örerek ama çift ilmik alıp ters örgü örüp sadece bir ilmiği sağ taraftaki şeşe atarak devam edin.

Çok sıkı gibi görünen bu örgü tekniği aslında tamamlandığında oldukça esnek olan bir örgü modeline dönüşecektir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder