Zencefil Sonsuzluk Atkı Modeli Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Daha önceki sonsuzluk atkısı nasıl işlenir projemizin devamı olarak zencefil sonsuzluk atkı modelini işleyeceğiz. Çalışan hanımların tercihi olan bu atkı modeli ile hem kışın soğuklarından korunurken hem de şıklığınızdan taviz vermeyeceksiniz.

Zencefil Sonsuzluk Atkı Modeli

Bu projemizde 6,5 mm yün örgü tığı ile kalın ve şık bir ipliğe ihtiyacınız var. Bu atkı modelinin genişliği 14 cm genişliğinde ve 99 cm uzunluğundadır.

zencefil atki 2Başlama düğümünden sonra 20 tane zincir çekin.

zencefil atki 3Yukarıdan aşağıya doğru dördüncü zinciri puf modelde işleyin.

zencefil atki 4Sonrasında bir zincir atlayıp diğer zincire bir puf modelde daha işleyin. Tüm sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin. Sona geldiğinizde sondaki zincire sadece çift kroşe atın.

zencefil atki 5Daha sonra 3 tane zincir atın ve tığ işinizi diğer tarafa çevirin.

zencefil atki 6Sonrasında tüm puf işlenmiş olan kısımların üzerindeki zincirlere 1 tane çift kroşe atın ve bir tane zincir çekin. Sona geldiğinizde dönüş zincirinin üst tarafındaki zincirin içinden 1 tane çift kroşe atın ve bu sırayı da tamamlayın.

zencefil atki 7Sonra 3 zincir çekip tığ işinizi diğer tarafa çevirdikten sonra bir önceki sırada atılmış olan çift kroşelerin üzerindeki zincire puf modelini işleyin ve tüm sırayı aynı şekilde devam edin.

Atkınız istediğiniz uzunluğa erişinceye kadar aynı şekilde işlemeye devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply