Yüzdeki Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Yüzdeki Doğum Lekeleri Nasıl Geçer?

Hamilelik döneminde bazı durumlarda annenin cildinde lekeler meydana gelir.

Bu lekeler zamanında müdahale edilir ise kalıcı olan lekeler değildir ve bu lekelerden özellikle bitkisel tedaviler ile kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.

Hamilelik Lekesi Maskesi 1

Bu maske için yarım limon ve 1 çay kaşığı kadar şekere ihtiyacınız var.

İlk önce yarım limonu sıkın ve suyunu iyice çıkarttıktan sonra çekirdeklerini limon suyundan alın. Çekirdeksiz olan limon suyunun içerisine sadece1 çay kaşığı kadar şeker ekleyin ve lekelerin olduğu bölgelerde peeling olarak uygulayın.

Eğer hassas bir cilde sahipseniz o zaman bu karışımı sadece 5 dakika kadar ve eğer normal bir cilde sahipseniz sadece 10 dakika kadar beklettikten sonra cildinizi iyice temizleyin.

Bu maskeyi en az 3 günde 1 defa uygulayabilirsiniz.

Hamilelik Lekesi Maskesi 2
Bu maskeyi hazırlamak için 1 kaşık kadar maydanoz suyu, 1 kaşık kadar limon suyu ve 1 kaşık kadar portakal suyuna ihtiyacınız var.

Temiz bir kase içerisinde malzemeleri iyice karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın.

Bu maske 2 günde 1 defa olmak üzere tekrarlanırsa lekeler üzerinde çok etkili olacaktır.

Hamilelik Lekeleri Tedavileri
Yöntem 1: İlk tedavi yöntemi olarak hem susam tohumunu hem de nişasta tozunu karıştın ve sonrasında bu karışımı krem yoğunluğuna gelene dek su ile karıştırıp bir maske haline getirin. Sonra hazırlamış olduğunuz bu maskeyi cildinize ve özellikle lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde uygulayın.

Yöntem 2: Bu yöntemde buğday tanesi kırması ile bal karışımını cildinize ve özellikle lekelerinin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın. Bu karışımı 10 dakika kadar cildinizde bekletin ve sonrasında cildinizi su ile iyice temizleyin.

Yöntem 3: Taze ve 1 dilim kadar soğanı sadece ve sadece lekelerin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde ve günde en az 2 defa sürün.

Yöntem 4: Bu yöntemde aynı miktardaki hardal ile sütü iyice birbirine karıştırın ve bu karışımı sadece akşam saatlerinde lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün. Bu maskeyi sabaha dek cildinizde beklettikten sonra sabahleyin ılık su ile cildinizi iyice temizleyin.

Yöntem 5: Bir miktar yulaf ezmesi ile bir miktar elma sirkesini iyice karıştırın ve özellikle lekelerinin olduğu bölgeye yoğun bir şekilde sürün. Daha sonra maskeyi iyice yedirin ve en az 20 dakika kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi ılık su yardımı ile iyice temizleyin.

Yöntem 6: Bu yöntem oldukça eğlenceli ve güzel kokan bir yöntemdir. Bu yöntemde ilk önce çilek suyunu daha sonra salatalık suyunu ve son olarak da kayısı suyunu aynı miktarlarda ve çok fazla olmamak kaydı ile karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde sürün. Bu yöntem özellikle göz çevresinde meydana gelmiş olan lekelerin temizlenmesi için oldukça etkili bir yöntemdir.

Yöntem 7: Aynı miktardaki Hint yağı ile E vitaminini karıştırın ve lekelerin olduğu bölgelere yoğun bir şekilde uygulayın. Bu maskeyi sadece akşamları uygulayın ve bu maskeyi sabaha kadar cildinizde beklettikten sonra cildinizi iyice yıkayın. Bu maskeyi cildinize her akşam uygulayabilirsiniz.

Yöntem 8: Bu yöntem çok basit olan bir yöntemdir. Sadece bir miktar limon suyunu lekelerin olduğu bölgeye uygulamanız yeterli olacaktır.

Yöntem 9: Bu yöntemde kesilmiş olan sütü lekelerin olduğu bölgeye uygulayıp kurumasını bekledikten sonra peeling olarak çıkartın. Sonrasında cildinizi iyice yıkayıp kurutun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Ahmet ayral dedi ki:

    Bu yontemleri ne sıklıkla kullanalim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder