Yüzdeki çiller nasıl yok edilir?

Bu yazımız eski yazılarımızdan biridir. Sizler için çillerden kurtulmanın doğal yollarını anlattınız yazımızı da okumanızı tavsiyede ederim. Çillerden kurtulmak için doğal yöntemler adlı yeni yazımız sayesinde çil sorununuzdan kurtulacaksınız.

Nilüfer hanımın bize yönelttiği “Çiller için bir öneriniz var mı?” sorusunun yanıtıdır. Nilüfer hanım gibi sizinde kafanıza takılan sorularınız var ise sorunu sor bölümünden bize sorularınızı iletebilirsiniz.

Nilüfer hanım birçok kişinin kullanıp olumlu sonuçlar aldığı bir kaç yöntem önerebilirim. Lakin bu yöntemler her ciltte ayni sonucu vermeye bilir. O yüzden ilk önce bir uzmana veya doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederim.

Çilli ciltlere iyi gelecek formüller:

Tavsiye: Bir çay bardağı kadar çiğ sütün içerisine orta boy bir salatalık doğrayın. Bu karışım iki saat bekletip süzdürün. Süzdürme işleminde salatalığı tülbent tarzında bir eşya ile sıkıp salatalığın özünün süte geçmesini sağlayın. Karışımı bir parça pamuk ile çilli bölgelere sürün. Bu işlemi 10-15 gün içerisinde sürekli tekrarlayın. Ek olarakta sabah ve akşam gül suyu ile cildinizi temizlemeniz gerekir.

Tavsiye: Keten tohumunu kaynatın su ile karıştırıp çilli bölgeye sürün. Keten tohumu çilli ciltlere karşı maske olarak kullanabilirsiniz.

Tavsiye: Cildinize uygun bir krem ile bir kaç damla limon suyunu karıştırıp çilli bölgelere sürebilirsin.

Ciltteki çiller için verilen tavsiyelerin bir gün içinde çilleri yok etmesini kesinlikle beklemeyin. Bu tavsiyeler uzun süre içinde etkili olacaktır. Bir defa deneyipte çillerim den kurtulamadım diye ümitsizliğe düşmeyin devam ederseniz çillerinizdeki azalmayı fark edeceksiniz.

38 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.