Yoyo Nasıl Yapılır? Kolay Yoyo Yapımı

Yoyo Nasıl Yapılır? Kolay Yoyo Yapımı

Evde yoyo hazırlamak sandığınız kadar zor değil. Aslına bakarsanız şu an kadar size sunduğumuz projeler arasında belki de en kolayı bu çalışma olacak.

Hazırlayacağınız yoyo oyuncağa farklı tarzlar sağlayabilmek için farklı türde ipler kullanabilir, farklı tasarımları magazin sayfalarından edinebilir ve hatta farklı türdeki plastik şişe kapaklarını kullanabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Yoyo hazırlayabilmek için 2 tane aynı boyda plastik şişe kapağı, kalın ip, cips kutusu şeffaf kapağı, printerdan çıktısını aldığınız ya da magazin sayfasından kestiğiniz şekiller, tornavida, vida ve makasa ihtiyacınız var.

Kolay Yoyo Yapımı

yoyo yapimi 1İlk önce her iki pet şişe kapağının ortasını vida ve torna vida ile delin. Bu işlemi yaparken 18 yaşının altındaysanız mutlaka anne ya da babanızdan yardım isteyin. Torna vidayı bu şekilde hiç kullanmadıysanız bir bilenden mutlaka yardım alın. Çünkü dikkat etmezseniz kendinizi incitebilirsiniz.

yoyo yapimi 2Daha sonra 1 metre ipi vidayı taktığınız kapağa ve vidaya bağlayın. Bu noktada isterseniz çok eğlenceli desenlere sahip olan ipleri tercih edebilirsiniz. İp anladığınız üzere vidanın ortasında ve her iki pet şişe kapağının orta kısmında yer almalıdır. İpin çok sağlam bir şekilde bağladığından ve mümkünse elastik olduğundan emin olun.

yoyo yapimi 3Sonrasında her iki kapağı da takılı olan vidaya sabitleyin. Sonrasında tornavida ile kapakların iyice vidaya sabitlendiğinden emin olmak için kapakları elinizden geldiğince vidaya ortalayın. Vidaya geçmiş olan pet şişe kapakları rahat bir şekilde hareket edebiliyor olmalılar.

yoyo yapimi 4Yoyo aslında hazır durumda diyebiliriz ama yoyo şık ya da eğlenceli bir görünüme sahip değil ise o oyuncağa yoyo denmez. Bu yüzden isterseniz her hangi bir magazin yaprağından ya da tarayıcı ile çıktısını aldığınız bir şekil ya da sembolü kapağın boyutunda kesin.

Sonra hazırladığınız bu şekilleri cips kutusu şeffaf kapağına yapıştırın ve bu şekilleri kapak ile birlikte kesin. Eğer elinizin altında cips kapağı yok ise herhangi şeffaf bir kapakta işinizi görecektir.

yoyo yapimi 5Hazırladığınız bu iki parçayı da kapakların arka taraflarına yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. KARAKULE1583 dedi ki:

    wow beatirul = oha çok güzel ama çivi olan yerleri kapamasak olmaz mı

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder