Yeni Doğan Beresi Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Daha önceki çalışmalarımızda birçok yaş grubuna ait olan bere işleme tekniklerini sizlerle tığ işi bölümümüzden paylaşmıştık.

Bu çalışmamızda ise sadece yeni doğan bebeklere uyacak olan bere işleme tekniğini sizlerle paylaşacağız.

Yeni Doğan Beresi

Bu proje için 6,5 mili metre yün işleme tığı ile yumuşak bebek yününe ihtiyacınız var. Başlama düğümü ardına 4 zincir çektikten sonra ilk zincir ile son zinciri birleştirip yüzük yani yuvarlak daireyi oluşturun.

Screenshot_2
İlk sırayı işlemeye başlarken 3 adet zincir çekin ve aynı dairenin içerisine 11 adet çift kroşe işleyin. Tüm sıra tamamlandığında diğer taraf ile her iki yakayı birleştirin. Bu sırada başta çektiğiniz 3 adet zincir ile birlikte toplamda 12 adet çift kroşe olması gerekiyor.

   

Screenshot_3
İkinci sıraya başlarken 3 adet zincir çekin ve sonrasında ilmiğe değil 3 zincirden sonra gelen boşluğa bir adet çift kroşe işleyin. Sonraki boşluğa ve tüm boşluklar 2 adet çift kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

Screenshot_4
Tüm sıra tamamlandıktan sonra 3 adet zincir çekin ve aynı boşluğa bir tane çift kroşe işleyip sonraki boşluğa da bir tane çift kroşe işleyin. Sonraki boşluğa ise 1 tane tek kroşe işleyin.

Yani 2 adet çit kroşe ve bir adet tek kroşe işlenerek tüm sıranın tamamlanması gerekiyor.

Screenshot_5
Dördüncü sıraya 3 adet zincir çekerek başlayın ve bu çektiğiniz 3 zincir 1 adet çift kroşe olarak sayılacak. 3 zincirin bulunduğu boşluğu atlayın sonraki her bir boşluğa 1 adet çift kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

Tüm sıra tamamlandığında iki tarafı da birleştirin. Bu noktadan sonra artık aynı şekilde yani her bir boşluğa 1 adet çift kroşe işleyerek yeni doğan berenizi işlemeye devam edin.
Yeni doğan beresini merkezden ölçtüğünüzde 15 santimetre uzunluğa erişinceye dek işlemeye devam edin.

15 cm uzunluğa ulaştığınızda berenin tepe kısmına bir tane ponpon ekleyerek tepe kısmını süsleyin. Eğer ponponun nasıl hazırlanacağını merak ediyorsanız sadece elleri kullanarak ponpon nasıl yapılır adlı çalışmamızı inceleyebilirsiniz.

İngilizce Video İle AnlatımLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.