İPUÇLARIM

Yemek Sıcak Dahi Olsa Buzdolabına Koyun

Yemek Sıcak Dahi Olsa Buzdolabına Koyun

Pişirdiğiniz yemekler tezgahta veya mutfağın herhangi bir yerinde açık ortamda beklediği zaman yavaş yavaş soğumaya başlar. Bu soğuma esnasında gıdalar içerisinde bakteri oluşmaya başlar. Eğer yemek piştikten kısa bir süre sonra buzdolabında yerine konulmaz ise bozulmaya başlayabilir. Özenle hazırladığınız yemeğin bozulmasını, çöpe gitmesini istemezsiniz.

Bozuk yemekler ve diğer bir çok gıda ürünü bozulurken kendini hissettirmez. Onun bozulup bozulmadığını anlayamazsınız. Görüntüsü ve tadı aynıdır fakat bakteriler içten kaplamış olabilir. Bu gibi durumlarda bu yemekleri ve bozulabilecek herhangi bir gıdayı tüketmek hastalanmanıza sebebiyet verebilir.  Yemekler sıcak veya ılık fark etmez, her zaman buzdolabında saklanmalı veya çok kısa süre içerisinde tüketilmelidir. Anlattığımız gibi soğutulan yemeğin tadı bozulmaz, bakteri üretmez.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. İbrahim dedi ki:

    Kardeş sen nerede yaşıyorsun. Bütün uzmanlar yemekler oda sıcaklığına gelince dolaba koyulur diyor sen sıcakken koyun diyorsun. Gerekçe de yavaş soğursa içinde bakteri ürermiş. Senin meslek ne ki kafadan atıyon böyle. Dolaba koyduğun yemek orada soğurken içerisinde bakteri oluşmayacağını nerden biliyosun? Ayrıca sıcak koyulan yemeklerin dolap sıcaklığını artırıp diğer yiyecekleri ısıtıp bakteri oluşumuna sebep olacağını söylerler bilirkişiler. Yemekleri sıcak koyarsan yakında buzdolabını eline alırsın.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.