Yazlık Yarım Dantel Bluz Nasıl İşlenir?

Bu şık işleme için uygun bir ip, – 2.75mm işleme tığı ve makasa ihtiyacınız var.

Yazlık Yarım Dantel Bluz Nasıl İşlenir?

Adım Adım Anlatım

Bu işlemeden 2 tane işleyin. İşlemeye başlarken 14 tane zincir çekin.

bluz-1

Sıra 1; Tığ tarafından üçüncü zincire 1 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonraki 10 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın. On ikinci zincire (2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın) diğer taraftaki 11 zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 2; Sonraki 13 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 13 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bluz

Sıra 3; Sonraki 15 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 15 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 4; Sonraki 17 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 17 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra5; Sonraki 19 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 19 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

BluzSıra 6; Sonraki 21 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 21 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 7; Sonraki 23 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 23 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 8; Sonraki 25 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 25 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Sıra 9; Sonraki 27 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 27 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi diğer tarafa çevirin.

Bluz

Sıra 10; Sonraki 29 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, bir önceki sıradaki 1 zincirlik kısma 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın, 1 tane zincir çekin ve 2 tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve diğer taraftaki sonraki 29 tane zincire birer tane yarım çift kroşe işlemesi yapın ve sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Yazlık Yarım Dantel Bluz Nasıl İşlenir? Bölüm 1

Yazlık Yarım Dantel Bluz Nasıl İşlenir? Bölüm 2


Leave a Reply