İPUÇLARIM

Yatak ve Koltuklardaki Yayların Gıcırtısını Giderme, Yatak gıcırtısına çözüm

Yatak ve Koltuklardaki Yayların Gıcırtısını Giderme, Yatak gıcırtısına çözüm

Belli bir bölgede yatmak veya oturmak,bazaların içerisindeki yayların zedelenmesine ve gıcırtı oluşumuna sebep olurlar. Yataktaki gıcırtı sesi gerçekten çok rahatsızlık verebilir. Bu tarz sorunlardan kurtulmak için lütfen yağlama işlemi yapacaksanız dikkatli olun. Yayları yağlarken kumaşlara yağ lekesi bulaşabilir. O yüzden yağ kullanmadan yatak veya koltuklardaki gıcırtı sesini gidermek için alternatif maddeler bulalım.

Yay gıcırtı sesi nasıl giderilir?

Yaylar metal maddeler olduğu için yağlamak gerekir. Ama kumaşlarında yağlanmasına sebep olacakları için, size önerim kuru beyaz sabun, mum veya mobilya cilası olacaktır.
Gıcırtı yapan kısımlara kuru beyaz sabunu veya mumu sürerek rahatsızlık verilen seslerden kurtulabilirsiniz. Mobilya cilası sürmekte faydalı bir yöntemdir.
Evinizdeki eşyaların yerlerini değiştirmek istediğinizde zorlanıyorsanız, bu makalede Mobilyayı basitçe kaydırma yolu anlatılmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 11 YORUM
 1. gicirti11 dedi ki:

  Benim yatak bazanin basligindaki sunta kisma temas ediyormus. Yatakta saga sola dondukce sesin bu temastan kaynaklandigini farkettim. Ayak ucundan yatagi (bazayi degil) tutup biraz kendime dogru cektim. Baslik kismindaki cilali suntayla temas kesilince ses de kesildi. Tabi zamanla hareket ettikce yine ses gelmeye baslayacak onun icin pamuklu ve polyester icermeyen bir carsafla yatagi komple kaplarsaniz daha kesin bir sonuc alirsiniz.
  Uzun lafin kisasi once yatagi bazanin ustunden duz bir zemine indirip orda bi kontrol edin, ses yatagin icinden mi geliyo bakalim. Duz zeminde de laminant gicirtisina dikkat tabi bu arada 🙂 iyi eglenceler

 2. Sevgii dedi ki:

  Benimde bebegimin besiginden ses geliyor ne yapabilirim

  1. Yonetici dedi ki:

   Menteşe ve eklem yerlerine yağ sıkmayı denediniz mi acaba?

 3. Karabuk dedi ki:

  Benim baza gicirdio ve cok rahatsiz edici nasil kurtulurum busesden

 4. Eren dedi ki:

  Merhaba benim yatağım yaylı değil vücut şeklini alan süngerimsi bir malzeme yanlız yatağa yatmaya başlayım veya yatak içerisinde sağa sola dönüşlerde çok rahatsız edici şekilde gacır gıcır ses yapıyor bazanın açılır kapanır yerlerini yağladım ama bi sonuç alamadım ne yapmam gerekiyor başka yardımcı olurmusunuz.
  Teşekkür ederim şimdiden

 5. mustafa dedi ki:

  Efendim bir konuda gıcırdayan yatağı yaglamak, sabun veya cila sürmek gerektiği ni söylemişsiniz ben yağlamam gerektiğini biliyorum burda sorun yok hatta leke dahi yapsa sorun olmaz benim sıkıntım yatağın içindeki yaylara nasıl ulaşacağım konusunda çünkü yatağın içini nasıl alacağımı bilmiyorum açarsam nasıl eski haline getireceğimi bilemiyorum cevabınız için teşekkürler.

  1. ipuclarim dedi ki:

   Kusura bakmayın döşek veya benzeri eşyaların yay kısmına nasıl ulaşacağınızı bilmiyorum.
   Size tavsiyem aldığınız firma ile irtibata geçmeniz ve garantisi devam ediyorsa servisi evinize çağırmanız olacaktır.

   1. Nuri dedi ki:

    Kusura bakmayında sizin bahsettiğiniz bazanın yayları açıktamıdır ki?

    1. İpuçlarım dedi ki:

     Altında astar gibi bir kumaş parçası var. orayı söküp yay kısmına ulaşabilirsiniz. Sonrasında zımba tarzı bir şey ile kumaşı yeniden kapatabilirsiniz.

     1. sevenkul dedi ki:

      Eczaneden şırınga alıp kullanın.

 6. isim yok dedi ki:

  gercekten beni uyuz ediyor gece yarisi yataktan cikan o sesler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.