Yatak ve Koltuklardaki Yayların Gıcırtısını Giderme, Yatak gıcırtısına çözüm

Belli bir bölgede yatmak veya oturmak,bazaların içerisindeki yayların zedelenmesine ve gıcırtı oluşumuna sebep olurlar. Yataktaki gıcırtı sesi gerçekten çok rahatsızlık verebilir. Bu tarz sorunlardan kurtulmak için lütfen yağlama işlemi yapacaksanız dikkatli olun. Yayları yağlarken kumaşlara yağ lekesi bulaşabilir. O yüzden yağ kullanmadan yatak veya koltuklardaki gıcırtı sesini gidermek için alternatif maddeler bulalım.

Yay gıcırtı sesi nasıl giderilir?

Yaylar metal maddeler olduğu için yağlamak gerekir. Ama kumaşlarında yağlanmasına sebep olacakları için, size önerim kuru beyaz sabun, mum veya mobilya cilası olacaktır.
Gıcırtı yapan kısımlara kuru beyaz sabunu veya mumu sürerek rahatsızlık verilen seslerden kurtulabilirsiniz. Mobilya cilası sürmekte faydalı bir yöntemdir.
Evinizdeki eşyaların yerlerini değiştirmek istediğinizde zorlanıyorsanız, bu makalede Mobilyayı basitçe kaydırma yolu anlatılmaktadır.

9 YORUMLAR

  1. Merhaba benim yatağım yaylı değil vücut şeklini alan süngerimsi bir malzeme yanlız yatağa yatmaya başlayım veya yatak içerisinde sağa sola dönüşlerde çok rahatsız edici şekilde gacır gıcır ses yapıyor bazanın açılır kapanır yerlerini yağladım ama bi sonuç alamadım ne yapmam gerekiyor başka yardımcı olurmusunuz.
    Teşekkür ederim şimdiden

  2. Efendim bir konuda gıcırdayan yatağı yaglamak, sabun veya cila sürmek gerektiği ni söylemişsiniz ben yağlamam gerektiğini biliyorum burda sorun yok hatta leke dahi yapsa sorun olmaz benim sıkıntım yatağın içindeki yaylara nasıl ulaşacağım konusunda çünkü yatağın içini nasıl alacağımı bilmiyorum açarsam nasıl eski haline getireceğimi bilemiyorum cevabınız için teşekkürler.

    • Kusura bakmayın döşek veya benzeri eşyaların yay kısmına nasıl ulaşacağınızı bilmiyorum.
      Size tavsiyem aldığınız firma ile irtibata geçmeniz ve garantisi devam ediyorsa servisi evinize çağırmanız olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here