Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım Eski yastık kılıfları atıyor musunuz? İpuçlarım okuyucuları artık eski yastık kılıflarını atmak zorunda değiller. Çünkü eski yastık kılıflarından birçok kıyafetinin yanı sıra birçok farklı malzemeyi de nasıl dikip hazırlayabiliriz yakında öğreneceğiz.

Ama işe ilk önce yaz aylarını göz önünde bulundurarak küçük ipuçlarım okuyucularını düşünerek başlayacağız. Evet, küçük ipuçlarım hanımefendileri için eski yastık kılıfından ya da alıp beğenmediğiniz ya da hiç kullanılmayan öylece hurcun içinde duran yastık kılıflarından şık ve yazlık elbiseler hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler
Yastık kılıfı, makas, toplu iğneler, iğne iplik, isteğe bağlı dikiş makinesi ve şık kumaştan bir kurdele.

Yastık Kılıfından Çocuk Elbisesi Dikimi

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 1Yastık kılıfını çalıma masanıza serin ve baş kısmı için olan fazlalığı kesin.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 2Yastık kılıfını uzunlamasına ikiye katlayın ve 2 ucunu da birleştirip kol kısımları için üçgen kesin. İsterseniz ölçebilirsiniz ama göz kararı da yapabilirsiniz. Üçgenleri kılıfın kapalı olan kısımlarından yapın.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 3Daha sonra yastık kılıfını açın ve biraz önce kestiğiniz üçgen kısmın kapalı olan bölümünü de makas ile kesip açın.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 4Şimdi yastık kılıfını ters çevirin ve masanıza serdikten sonra biraz önce yaka için kestiğimiz üçgen kısımların kapalı olan kısmını kurdele içinden rahatlıkla geçecek şekilde katlayın ve toplu iğneler ile sabitleyin. Her iki yaka kısmını da toplu iğnelemeyi unutmayın çünkü kurdele her iki taraftan da geçecek.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 5Kurdelenin geçeceği yaka kısmını dikiş iğnesi ile dikebilirsiniz ama tavsiyemiz dikiş makinesinde dikilmesidir tabi eğer uzunca bir süre bu elbise giyilir diyorsanız.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 6Sıra kurdeleyi yaka kısmından geçirmeye geldi. Unutmayın her iki yaka kısmı için yani hem ön hem de arka yaka için birer aynı uzunlukta kurdele geçiriyoruz.

Yastik kilifindan cocuk elbisesi 7Kurdeleler birbirlerine bağlanmadan önce bu şekilde olmalılar.

Tavsiyeler
• Eğer uzun süreli bir elbise dikmek istiyorsanız o zaman ilk önce yastık kılıfını (yeni alınmış olsa bile) yıkayın ve kuruduktan sonra ütüleyin.
• Etek kısmı ve kol kenarlarını 1 cm dikiş payı ile kesin ve dikiş makinesinde dikin.
• Yaka kısmı dâhil olmak üzere tüm dikim işlemlerini makinede yapın.
• Kurdelenin sağlam kumaştan olmasına özen gösterin.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder