Yarny Canavar Oyuncağı Nasıl İşlenir?

İstediğiniz renkte ancak %100 akrilik ipliğe, 4 mili metre işleme tığlarına, yün iğnesine, %100 polyester iç doldurma malzemesine, küçük bir keçeye, düğmelere ya da hazır oyuncak gözlere ve kumaş yapıştırıcısına ihtiyacınız var.

Yarny Canavar Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Vücut için kullanacağınız renkteki ip ile işlemeye üst kısımdan başlayın ve aşağıya doğru işlemeye devam edin.

Sıra 1; İlk önce bir daire ya da 6 tane zincir çekerek yüzük oluşturun.

Sıra 2; Dairenin içerisine ya da yüzüğün içerisine ikişer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Şu anda 12 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 3; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire de 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 18 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 4; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 24 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 5; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 30 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 6; İlk 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 36 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 7-8; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 9; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 42 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 10-15; Toplamda 6 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 16; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 36 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 17; İlk 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 30 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 18; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 24 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 19; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 18 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 20; İlk zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı son zincirde 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yaparak tamamlayın. (Şu anda 12 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 21; Her bir zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 22; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. Kafa kısmını doldurun ve şekil verin. Sonraki sıralarda iç doldurmaya devam edebilirsiniz. (Şu anda 30 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 23-26; Toplamda 4 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Son sırada vücut rengindeki ipe geri dönün.

Sıra 27; Sadece arka ilmeklerden sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu şekilde sıra sonuna kadar işlemeye devam edin. (Şu anda 36 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 28-29; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Son sırada vücut rengindeki ipe geri dönün.

Sıra 30; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. Şu anda 42tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 31; Tüm sırayı tekli kroşe işleyerek tamamlayın.

Sıra 32; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. Şu anda 36 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 33; İlk 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Şu anda 30 tane tekli kroşe işlediniz) Bu noktada durun ve tişört rengini kullanarak dış ilmeklerden sıra 27’yi işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın. İpin kuyruk kısımlarını bir araya getirin ve vücut parçasının iç kısmından bağlayın. Daha sonra ipleri kısaca kesin ve vücut içine ipleri saklayın.

Sıra 34; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 24 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 35; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. Kafa kısmını doldurun ve şekil verin. Şu anda 18 tane tekli kroşe işlediniz) İç kısmı doldurmaya başlayın ve ileriki sıralarda da doldurmaya devam edin.

Sıra 36; İlk zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 12 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 37; İlk zincire 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, daha sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Bu işleme adımlarını yeniden tekrarlayarak sırayı tamamlayın. (Şu anda 8 tane tekli kroşe işlediniz)

Sıra 38; İki defa 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. (Şu anda 6 tane tekli kroşe işlediniz)

Artık işlemeyi uzunca bir ip bırakarak kapayın. Göbek düğmesini ekleyin. Kalan ilmekleri gerekli görürseniz dokuyun ve dikin. Gerekli gördüğünüz düzeltme işlemlerini yapın.

Boynuz İşlemesi

Bu işlemeden 2 tane yapın.

Sıra 1; İsterseniz yüzük oluşturun isterseniz de 5 tane zincir çekin ve daire oluşturun.

Sıra 2; Bir sıra boyunca her bir zincire 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın ya da dairenin içerisine 5 tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 3; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 6 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra 4; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 5 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 7 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra 5; İlk zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki 6 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 8 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım) Bu kadar küçük boynuz yeterli ise sıra sonunda işlemeyi kapayın.

Sıra 6; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 10 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra 7; İlk 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 12 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra 8; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 14 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. Boynuzun içerisini iç malzemesi ile doldurun. Boynuzları yerlerine diktikten sonra boynuzlara kıvırcık bir görüntü verin.
Boynuz İşlemesi (Kolay Versiyonu)

Bu işlemeden 2 tane işlemeniz lazım.

Sıra 1; Toplamda 6 tane zincir çekin daha sonra ilk zincire tığı kaydırın ve zincirleri birleştirip büyük bir daire oluşturun.

Sıra 2; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Toplamda 6 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 3; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 8 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 4; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Toplamda 8 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 5; İlk 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 10 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 6; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Toplamda 10 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 7; İlk 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 12 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 8; Her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (Toplamda 12 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 9; İlk 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 14 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. Boynuzun içerisini iç malzemesi ile doldurun. Boynuzları yerlerine diktikten sonra boynuzlara kıvırcık bir görüntü verin.

Kuyruk İşleme

Bu işlemeyi vücut için kullandığınız renk ile işleyin.

Sıra 1; Toplamda 6 tane zincir çekin ve zincirleri birleştirin ya da genişçe bir daire oluşturun.

Sıra 2; Her bir zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın ya da 12 tane tekli kroşeyi dairenin içerisine işleyin. (Sıra tamamlandığı zaman toplamda 12 tane tekli kroşe işlemiş olmanız lazım)

Sıra 3-4; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 5; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 9 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız) Şimdi kuyruğun iç kısmını biraz doldurun.

Sıra 6; İlk önce 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın ve sonra 2 tane tekli kroşe birlikte işlemesi yapın. (Toplamda 6 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 7-16; Toplamda 10 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. Kuyruğun tüp kısmını değil sadece yuvarlak kısmını doldurun. Daha sonra işlemeyi kapayın ancak uzunca ip bırakmayı unutmayın. Kuyruğun uç kısmını biraz fırçalayın ve daha sonra da vücuda dikin.

Kol İşleme

Bu işlemeden vücut için kullandığınız ipin renginde ve 2 tane işleyin.

Sıra 1; İlk önce bir daire ya da 6 tane zincir çekerek yüzük oluşturun. (Şu anda 6 tane zincir var)

Sıra 2; İlk 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, sonraki zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. Aynı şekilde işlemeye devam edin. (Toplamda 8 tane zincir oldu)

Sıra 3-10; Toplamda 8 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemeyi kapayın ve ipi kolun iç kısmına saklayın. Kol işlemelerin içini doldurmayın. Kol işlemelere 2 tane çift kroşe ile başparmakları ekleyin.

Tişört İpi İle Kol İşlemesi

Bu işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; Toplamda 6 tane zincir çekin ve zincirleri birleştirin ya da genişçe bir daire oluşturun. (6 tane zincir olmalı)

Sıra 2; Her bir zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Toplamda 12 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 3-9; Toplamda 7 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemeyi uzunca ip bırakarak kapayın. Omuz kısmı kollara itin ve yerinde durması için birkaç ilmek atın.

Vücut Rengi İle Bacak İşlemesi

Bu işlemeden 2 tane işleyin.

Sıra 1; Toplamda 6 tane zincir çekin daha sonra ilk zincire tığı kaydırın ve zincirleri birleştirip büyük bir daire oluşturun.

Sıra 2; Her bir zincire 2 tane tekli kroşe işlemesi yapın. (Toplamda 12 tane tekli kroşe işlemesi yaptınız)

Sıra 3; Sadece arka ilmeklerden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

Sıra 4-5; Toplamda 2 sıra boyunca her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın.

İşlemeyi uzunca ip bırakarak kapayın. İşlemenin iç kısmını doldurmadan önce işlemeyi esnetin ve şekil verin. İşlemenin iç kısmını doldurun ve bacakları tutması için yeteri kadar toplu iğne kullanın.

Tüm oyuncağı bir araya getirdikten sonra eğlenceli olan kısmı yani yüz kısmını oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Ağzın dış kısmını işleyerek hazırlayabilirsiniz. Ya da direk olarak iğne ve iplik ile hazırlayın.

İsterseniz dili, dişleri ve ağız kısmını keçe ile de hazırlayabilirsiniz.

Parça halinde yüz hatlarını hazırladıysanız bu parçaları kumaş yapıştırıcısı ile yapıştırabilirsiniz.

yarny-canavar-2 yarny-canavar-3 yarny-canavar-4 yarny-canavar-5 yarny-canavar-6 yarny-canavar-7 yarny-canavar-8 yarny-canavar-9

Yarny Canavar Oyuncağı Nasıl İşlenir?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.