Vanilya Modeli Atkı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu atkı modelimiz günlük de kullanılabilen oldukça şık bir atkı modelidir. Her ne kadar günlük de kullanılabilse de aslında oldukça zarif bir işlemeye sahip olduğu için bayanların bilhassa özel davetlerde kullandıkları bir atkı modelidir.

Bu atkı modelimiz çok hızlı bir şekilde ilerleyen bir işleme tekniğine sahiptir. Vanilya atkı modelimizde V işleme tekniği ile tüm atkıyı işleyeceğiz. Bu projemizde beyaz ve yumuşak yün ipliğinin yanı sıra 6 mm yün tığına da ihtiyacımız var.

Vanilya Modeli Atkı İşleme

vanilya atki 2Başlama düğümünden sonra 14 tane zincir çekin. Atkı ya da şal işlemelerde zincirleri kesinlikle dar çekmeyin bir miktar da olsa esnek bir zincir çekmenizde fayda var.

vanilya atki 3Yukarıdan aşağıya doğru beşinci zincire 2 tane çift kroşe atın ve 2 tane zincir çektikten sonra yeniden 2 tane çift kroşe atın.

vanilya atki 4Daha sonra 2 zincir atlayın ve üçüncü zincire yeniden 2 tane çift kroşe, 2 tane zincir ve 2 tane daha çift kroşe işleyin.

Tüm sırayı aynı işleme tekniğine uyarak işlemeye devam edin.

vanilya atki 5Sıranın sonuna geldiğinizde sondaki zincire sadece 1 tane çift kroşe işleyin.

Şu anda toplamda 3 tane V işlemeniz olması gerekiyor.

vanilya atki 6Tüm sıra tamamlandıktan sonra 3 zincir çekin ve atkıyı diğer tarafa çevirin.

vanilya atki 7Diğer sıradaki tüm V işlemelerin ortasından 2 çift kroşe, 2 zincir ve 2 çift kroşe atarak işlemeye devam edin.

Anladığınız üzere alttaki V işlemelerin tam ortasından yeniden V işleme yapılacak.

vanilya atki 8Tüm sıra bittikten sonra dönüş boşluğuna 1 tane çift kroşe işleyin ve ardına 3 tane zincir.

Atkınız istediğiniz uzunluğa gelene dek istediğiniz kadar işlemeye devam edin. Eğer bu atkı modelini beğendiyseniz bir de ince boyun atkısı nasıl işlenir yazımıza da bir göz atın.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply