Twitter’a Giremiyorum, Twitter’a Girmek İçin Yöntemler

Twitter’a Giremiyorum, Twitter’a Girmek İçin Yöntemler

Son bir kaç gündür hepinizin bildiği üzere Twitter’a normal yollardan erişim sağlanamıyor. TİB ve Başbakanlık Twitter’a erişimi kapattı. Peki neden böyle bir şey oldu? Twitter’a nasıl gireceğim? “DNS, VPN” gibi terimler duyuyorum, bunlarla nasıl Twitter’a giriş yapabilirim diyorsanız aşağıda anlatacaklarımızı okuyup uygulamanız yeterli olacaktır.

Twitter Neden Kapatıldı ?

Ortaya atılan iddialara göre bir hesabın uygunsuz içerik paylaşması (kişi haklarını hiçe saymak, sahte cinsel görüntü paylaşımı) sonucu Twitter erişime kapatıldı. Peki, herkes sormaz mı “Neden sadece o hesap kapatılmıyor? Neden hesabın sahibi ceza almıyor?” diye… Olması gereken budur ancak dediğimiz gibi sadece “söylenti”den ibaret. Twitter, Başbakanlık ve TİB tarafından kapatıldı.

Twitter’a Nasıl Girebilirim ?

Daha güne kadar Twitter erişimi için DNS değiştirmeniz yeterli oluyordu ancak TİB tarafından ip engellemesi yapıldığı için bu artık mümkün değil. Geriye normal kişilerin kullanabileceği ve basit yöntem VPN programları kaldı. Bunlarda herhangi bir engelleme söz konusu olamaz. Eğer Chrome tarayıcıdan girecekseniz ZenMate eklentisini, platform bağımsız giriş yapmak istiyorsanız HotSpotShield kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. @Soohyun97594228 dedi ki:

    Artik bu yorumu yazdigimi biliyorum ama soykeyecek baska bir seyim yok.Lutfen Twitterimin acilmasinda yardimci olun.Bu kadar

  2. @Soohyun97594228 dedi ki:

    Twittera girmek istiyorum.Sayafam acilmiyor bir turlu.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder