Twitter’a Giremiyorum, Twitter’a Girmek İçin Yöntemler

Son bir kaç gündür hepinizin bildiği üzere Twitter’a normal yollardan erişim sağlanamıyor. TİB ve Başbakanlık Twitter’a erişimi kapattı. Peki neden böyle bir şey oldu? Twitter’a nasıl gireceğim? “DNS, VPN” gibi terimler duyuyorum, bunlarla nasıl Twitter’a giriş yapabilirim diyorsanız aşağıda anlatacaklarımızı okuyup uygulamanız yeterli olacaktır.

Twitter Neden Kapatıldı ?

Ortaya atılan iddialara göre bir hesabın uygunsuz içerik paylaşması (kişi haklarını hiçe saymak, sahte pornografik görüntü paylaşımı) sonucu Twitter erişime kapatıldı. Peki, herkes sormaz mı “Neden sadece o hesap kapatılmıyor? Neden hesabın sahibi ceza almıyor?” diye… Olması gereken budur ancak dediğimiz gibi sadece “söylenti”den ibaret. Twitter, Başbakanlık ve TİB tarafından kapatıldı.

Twitter’a Nasıl Girebilirim ?

Daha güne kadar Twitter erişimi için DNS değiştirmeniz yeterli oluyordu ancak TİB tarafından ip engellemesi yapıldığı için bu artık mümkün değil. Geriye normal kişilerin kullanabileceği ve basit yöntem VPN programları kaldı. Bunlarda herhangi bir engelleme söz konusu olamaz. Eğer Chrome tarayıcıdan girecekseniz ZenMate eklentisini, platform bağımsız giriş yapmak istiyorsanız HotSpotShield kullanabilirsiniz.

2 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.