Tweedy Twig Modeli Kısa Boyun Atkısı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu çok kalın ve sizi çok sıcak tutacak olan kısa boyun atkısını özellikle kışın en soğuk zamanlarında dahi gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Bu kısa boyun ısıtıcı atkı modelinde en kalın ipi kullanmanız gerekmektedir. Ayrıca bu kısa atkı modelini işlemek için 9 mili metre kalınlıktaki yün işleme tığına da ihtiyacınız var. Bunların dışında 3 adet seçtiğiniz ipliğe uygun olan düğmede gerekli.

Bu proje için genellikle 1 yumağın hepsi kullanılmaktadır.

Tweedy Twig Modeli Kısa Boyun Atkısı

Başlama düğümü sonrasında atkınızı işlemeye 14 adet zincir çekerek başlayabilirsiniz.

twig atki modeli 2Tığdan aşağıya doğru beşinci zincire 2 adet çift kroşe işleyin sonrasında 2 adet zincir çekin ve yine aynı zincire yenide 2 adet çift kroşe işleyin. Sonrasında 2 zincir atlayın ve yeniden aynı zincirin içerisine 2 tane çift kroşe, 2 tane zincir ve yeniden 2 tane çift kroşe işleyin.

Daha sonra yine 2 adet zincir atlayın ve aynı zincirin içerisine 2 çift kroşe, 2 zincir ve 2 adet çift kroşe işleyin.

twig atki modeli 3Toplamda 3 adet fan yani 2 çift kroşe, 2 zincir ve 2 çift kroşe aynı zincirin içerisine işlemiş olmanız gerekiyor. Sona geldiğinizde 3 adet zincir kalacak yine 2 adet zincir atlayın ama son zincire sadece 1 adet çift kroşe işleyin.

twig atki modeli 4Sırayı tamamladıktan sonra 3 adet zincir çekip atkıyı diğer tarafa çevirin. Bu sırayı tamamen tüm fan modelinin ortasında 2 zincir çektiğiniz boşlukların içerisine yenide 2 çift kroşe, 2 zincir ve yeniden 2 çift kroşe işleyerek tamamlayın.

twig atki modeli 5Sıranın sonuna geldiğinizde dönüş ilmeğine 1 adet çift kroşe işleyin. Tüm sıra tamamlandığında atkınızın görünümü yukarıdaki gibi olmalıdır.

Eğer sizde bu kısa atkılardan hoşlanıyorsanız ve farklı bir kısa atkı modelini denemek istiyorsanız bu sıralarda çok moda olan Gelato sonsuzluk atkısı modelinin nasıl işlendiğini adım adım anlattığımız projemizi incelemek isteyebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply