Tüm Aile İçin Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

Bu işleme alt taraftan üst tarafa doğru 2 ya da 3 farklı renk ile işlenir. İlk renk Havai mavisi, ikinci renk bordo ve üçüncü renk beyaz olarak tanımlanmıştır.

tum aile icin elf sapkasi

Yeni Doğan İçin Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 2 tum aile icin elf sapkasi 3

Sıra 1: 47 tane zincir çekin, tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, bundan sonra sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Sıra sonunda üncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi yüzük halinde birleştirin. İşlemeyi kapayın. Örgü iğnenizi alın ve işlemeyi dokuyup ilk zinciri dikin. Son çift kroşenin alt kısmı ile ilk sıranın kapama işlemini tamamlayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 5 tum aile icin elf sapkasi 6 tum aile icin elf sapkasi 7

Sıra 2: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (45 ilmek) Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 9 tum aile icin elf sapkasi 10 tum aile icin elf sapkasi 11

Sıra 3: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (45 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 13

Sıra 4: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (45 ilmek) Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 15 tum aile icin elf sapkasi 16 tum aile icin elf sapkasi 17 tum aile icin elf sapkasi 18 tum aile icin elf sapkasi 19 tum aile icin elf sapkasi 20 tum aile icin elf sapkasi 21

Sıra 5: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (45 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 23 tum aile icin elf sapkasi 24 tum aile icin elf sapkasi 25 tum aile icin elf sapkasi 26 tum aile icin elf sapkasi 27 tum aile icin elf sapkasi 28 tum aile icin elf sapkasi 29 tum aile icin elf sapkasi 30 tum aile icin elf sapkasi 31 tum aile icin elf sapkasi 32

Sıra 6: İkinci renk ile sonraki 6 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincirde tekli kroşe işleme yapın) Bundan sonra toplamda 5 tekli kroşe azaltacak şekilde işlemeye devam edin. (45 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 34 tum aile icin elf sapkasi 35 tum aile icin elf sapkasi 36 tum aile icin elf sapkasi 37 tum aile icin elf sapkasi 38

Sıra 7: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (40 ilmek) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 40 tum aile icin elf sapkasi 41

Sıra 8: İkinci renk ile sonraki 6 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincirde tekli kroşe işleme yapın) Bundan sonra toplamda 5 tekli kroşe azaltacak şekilde işlemeye devam edin. (40 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 9: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (40 ilmek) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 10: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin ve sonraki 6 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincirde tekli kroşe işleme yapın) Bundan sonra toplamda 5 tekli kroşe azaltacak şekilde işlemeye devam edin. (35 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 11: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (35 ilmek) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 12: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (35 ilmek) Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 13: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (35 ilmek) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 14: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (30 ilmek) Sıra sonunda tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 15: 3 tane zincir çekin, bundan sonra sıra sonuna kadar sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya çift kroşe işlemesi yapın. (30 ilmek) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 16: İkinci renk ile sonraki 3 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. ( sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 4 zincire tekli kroşe işleyin ve toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın). (25 zincir) Tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 17: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (25 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 18: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin ve sonraki 2 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. ( sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 3 zincire tekli kroşe işleyin ve toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın). (20 zincir) Tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 19: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (20 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 20: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin ve sonraki 2 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. ( sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire tekli kroşe işleyin ve toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın). (15 zincir) Tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 21: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (15 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 22: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin ve sonraki 2 zincirin sadece arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. ( sonraki zincire tekli kroşe azaltma yapın ve toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın). (10 zincir) Tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 23: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra sadece ilmeklerin arka tarafından tüm sıraya tekli kroşe işlemesi yapın. (10 ilmek) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi

Sıra 24: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin ve sonraki zincirlere tekli kroşe işleyin. (10 zincir) Tığı kaydırarak işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 59 tum aile icin elf sapkasi 60 tum aile icin elf sapkasi 61 tum aile icin elf sapkasi 62 tum aile icin elf sapkasi 63 tum aile icin elf sapkasi 64

Sıra 25-43: Bundan sonra sıra 23 ile sıra 24’ü yeniden işlemeye devam edin. İşlemeyi tamamlarken yani işlemeyi kapatırken uzunca bir ip bırakın.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

tum aile icin elf sapkasi tum aile icin elf sapkasi 66 tum aile icin elf sapkasi 67 tum aile icin elf sapkasi 68 tum aile icin elf sapkasi 69 tum aile icin elf sapkasi 70 tum aile icin elf sapkasi 71 tum aile icin elf sapkasi 72

Bant

Üçüncü rengi sadece arka ilmeklerden ve işleme birleşim yerinden birleştirin. (1 tane zincir çekin, 2 tane zincir atlayın, sonraki zincirin içine 3 tane çift kroşe işleyin 2 tane zincir çekin ve yine 3 tane çift kroşe işleyin, 2 tane zincir atlayın, sonraki zincirin içine 2 tane tekli kroşe işleyin) Bundan sonra sıra sonuna kadar sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve gerekirse işlemeyi dokuyun.

Bebek Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

Şapka İşlemesi

Sıra 1: İlk renk ile 52 tane zincir çekin, tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, bundan sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın. Örgü iğnesi ile kuyruğu dokuyun ve son çift kroşenin alt kısmından ilk zinciri dikin.

Sıra 2: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka kısmından sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (50 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 3: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (50 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 4: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka kısmından sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (50 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 5: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (50 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 6: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 7 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (45 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 7: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (45 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 8: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka kısmından sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (45 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 9: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (45 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 10: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 6 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (40 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 11: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (40 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 12: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka kısmından sıra sonuna kadar her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (40 zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 13: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (40 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 14: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 5 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (35 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 15: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (35 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 16: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 4 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (30 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 17: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (30 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 18: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (25 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 19: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (25 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 20: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (20 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 21: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (20 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 22: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (15 zincir) Bundan sonra sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 23: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (15 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 24: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincire ilmeklerin arka tarafından birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin, toplamda 5 tekli kroşe azaltma yapın (10 zincir). Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 25: İlk renk ile 3 tane zincir çekin ve sıra sonuna kadar her bir ilmeğin arka tarafından her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (10 zincir) Sıra sonunda üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 26: İkinci renk ile 1 tane zincir çekin, sonraki her bir zincire birer tane ilmeklerin arka tarafından tekli kroşe işleyin. (10 tane zincir) Sıra sonunda ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 27-47: Bu noktada artık sıra 25 ile sıra 26’yı yeniden tekrar ederek işleyin. İşlemeyi uzunca ip bırakarak kapayın.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Bant İşlemesi: Örgü iğnesi yardımı ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Yürümeye Başlayan Çocuk İçin Elf Şapkası İşlemesi

İlk renk yeşil, ikinci renk Havai mavisi ve üçüncü renk beyaz olarak tanımlanmıştır.

Sıra 1: İlk renk ile 57 tane zincir çekip tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bundan sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (55 tane zincir) Her bir zinciri işledikten sonra üçüncü zincire tığı kaydırın ve işlemeyi yüzük haline dönüştürün ve işlemeyi kapayın. Örgü iğnesi ile orijinal kuyruğu dokuyun ve ilk zinciri dikin.

Sıra 2: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka tarafından her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (55 tane zincir) Sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 3: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (55 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 4: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka tarafından her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (55 tane zincir) Sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 5: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (55 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 6: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 8 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (50 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 7: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (50 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 8: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka tarafından her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (50 tane zincir) Sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 9: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (50 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 10: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 7 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (45 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 11: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (45 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 12: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, ilmeklerin arka tarafından her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (45 tane zincir) Sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 13: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (45 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 14: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 6 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (40 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 15: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (40 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 16: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 5 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (35 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 17: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (35 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 18: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 4 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (30 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 19: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (30 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 20: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (25 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 21: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (25 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 22: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (20 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 23: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (20 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 24: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin ve işlemeye aynı şekilde devam edin. İşlemede toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (20 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 25: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (15 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 26: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincire arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Sırada 5 tekli kroşe azaltın. (10 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 27: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (10 tane zincir) İşlemeyi üçüncü zincirden birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 28: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin ve bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (10 tane zincir) İşleme sırası tamamlandığında sıra sonunda ilk zincir ile işlemeyi birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 29-49: Sıra 29’a geldiğinizde sıra 49 tamamlanana kadar sıra 27 ve sıra 28’i tekrardan işleyin.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Bant İşlemesi: Örgü iğnesi yardımı ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Çocuk İçin Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

İlk renk bordo ve ikinci renk beyaz olarak tanımlanmıştır.

Sıra 1: İlk renkte olan ip ile 62 tane zincir çekin, tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bundan sonra her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. Her zinciri işledikten sonra işlemeyi üçüncü zincir ile tığı kaydırıp birleştirin ve işlemeyi kapayın. Orijinal kuyruk kısmını dokuyun.

Sıra 2: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin (1 tekli kroşe sayılıyor). Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleme yapın. (60 tane zincir) İşlemeyi tamamladıktan sonra ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 3: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (60 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 4: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin (1 tekli kroşe sayılıyor). Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleme yapın. (60 tane zincir) İşlemeyi tamamladıktan sonra ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 5: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (60 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 6: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 9 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (55 tane zincir) .(Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 7: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (55 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 8: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin (1 tekli kroşe sayılıyor). Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleme yapın. (55 tane zincir) İşlemeyi tamamladıktan sonra ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 9: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (55 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 11: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 8 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (50 tane zincir) .(Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 11: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (50 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 12: İkinci renkteki ip ile 1 tane zincir çekin (1 tekli kroşe sayılıyor). Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleme yapın. (50 tane zincir) İşlemeyi tamamladıktan sonra ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 13: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (50 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 14: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 7 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (45 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 15: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (45 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 16: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 6 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (40 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 17: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (40 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 18: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 5 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (35 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 19: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (35 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 20: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 4 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (30 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 20: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (30 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 22: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 3 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (25 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 23: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (25 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 24: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (20 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 25: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (20 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 26: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (15 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 27: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (15 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 28: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin, sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin. Bundan sonra işlemeyi aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın. (10 tane zincir) (Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın.)

Sıra 29: İlk renkteki ip ile 3 tane zincir çekin, (1 tane çift kroşe olarak sayılacak) Bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (10 tane zincir) İşlemenin sonuna geldiğinizde işlemeyi üçüncü zincirden tığı kaydırarak birleştirin ve işlemeyi kapayın.

Sıra 30: İkinci renkte olan ip ile 1 tane zincir çekin ( 1 tane tekli kroşe olarak sayılacak) sonraki her bir zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. (10 tane zincir) Sıra sonunda birinci zincire tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirip işlemeyi kapayın.

Sıra 31-53: Sıra 31 itibari ile sıra 29 ve sıra 30’u yeniden sırayla işleyin. İşlemeyi uzun bir ip bırakarak kapayın.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Bant İşlemesi: Örgü iğnesi yardımı ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Genç İçin Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

İlk renk bahar yeşili, ikinci renk, beyaz ve üçüncü renk tercihi bordo olabilir.

Sıra 1: İlk renkteki ip ile 67 tane zincir çekin, daha sonra tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın. (65 tane zincir kaldı) Her zincire çift kroşe işlemesi yaptıktan sonra, sıra sonunu üçüncü zincire tığ kaydırarak birleştirin ve işlemeyi yüzük haline getirin ve işlemeyi kapayın. Örgü iğnesi ile orijinal kuyruğu dokuyun ve ilk zinciri dikin.

Sıra 2:İkinci rengi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin (1 zincir 1 tane tekli kroşe olarak sayılmaktadır) sadece zincirlerin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 3: İlk rengi işlemeye ekleyin ve 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 4: İkinci rengi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin (1 zincir 1 tane tekli kroşe olarak sayılmaktadır) sadece zincirlerin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 5: İlk rengi işlemeye ekleyin ve 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 6: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 10 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 7: İlk rengi işlemeye ekleyin ve 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 8: İkinci rengi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin (1 zincir 1 tane tekli kroşe olarak sayılmaktadır) sadece zincirlerin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 9: İlk rengi işlemeye ekleyin ve 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 10: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 9 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (55 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 11: İlk rengi işlemeye ekleyin ve 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (55 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 12: İkinci rengi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin (1 zincir 1 tane tekli kroşe olarak sayılmaktadır) sadece zincirlerin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın. (55 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde ilk zincire tığı kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 13: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (55 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 14: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 8 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (50 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 15: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (50 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 16: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 7 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (45 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 17: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (45 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 18: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 6 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (40 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 19: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (40 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 20: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 5 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (35 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 21: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (35 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 22: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 4 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (30 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 23: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (30 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 24: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 3 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (25 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 25: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (25 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 26: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (20 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 27: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (20 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 28: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki zincire arka ilmekten 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (15 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 29: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (15 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 30: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, sonraki zincire arka ilmekten 1 tane tekli kroşe işlemesi yapın, (sonraki 2 zincire tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işlemesi yapın) Aynı adımları tekrar ederek işlemeyi sıra sonuna kadar işleyin. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltması yapın. (10 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 31: İlk rengi işlemeye ekledikten sonra 3 tane zincir çekin. (3 zincir 1 tane çift kroşe yerine geçmektedir) Daha sonra her bir zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (10 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 32: İkinci renkteki ipi işlemeye ekleyin ve 1 tane zincir çekin, tüm zincirlerin arka ilmeklerinden birer tane tekli kroşe işleyin. (10 tane zincir kaldı) Sıra sonuna geldiğinizde tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 33-35: Sıra 31 ile sıra 32’yi tekrardan işleyin ve işlemeyi kapayın ancak uzunca bir ip bırakmayı unutmayın.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Bant

Üçüncü rengi sadece arka ilmeklerden ve işleme birleşim yerinden birleştirin. (1 tane zincir çekin, 2 tane zincir atlayın, sonraki zincirin içine 3 tane çift kroşe işleyin 2 tane zincir çekin ve yine 3 tane çift kroşe işleyin, 2 tane zincir atlayın, sonraki zincirin içine 2 tane tekli kroşe işleyin) Bundan sonra sıra sonuna kadar sıra sonuna kadar aynı şekilde işlemeye devam edin. Sıra sonunda işlemeyi kapayın ve gerekirse işlemeyi dokuyun.

Yetişkinler İçin Büyük Boy Elf Şapkası Nasıl İşlenir?

İlk renk olarak Havai mavisi, ikinci renk olarak beyaz ve isteğe göre üçüncü renk olarak altın sarısı renkleri önerilmektedir.

Sıra 1: İlk renk ile toplamda 72 tane zincir çekin daha sonra tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin ve bundan her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (70 tane zincir kaldı) Tüm zincirleri işledikten sonra tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi birleştirdikten sonra işlemeyi kapayın. Örgü iğnesini kullanın ve ilk zinciri son çift kroşenin altından dikin.

Sıra 2: İkinci renkte olan ipi işlemeye birleştirin ve 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine sayılıyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (70 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 3: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (70 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 4: İkinci renkte olan ipi işlemeye birleştirin ve 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine sayılıyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (70 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 5: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (70 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 6: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 11 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 12 zincire birer tane tekli kroşe işleyin) Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 7: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (65 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 8: İkinci renkte olan ipi işlemeye birleştirin ve 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine sayılıyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (65 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 9: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (65 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 10: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 10 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 11 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 11: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (60 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 12: İkinci renkte olan ipi işlemeye birleştirin ve 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine sayılıyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (60 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 13: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (60 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 14: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 9 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 10 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (55 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 15: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (55 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 16: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 8 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 9 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (50 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 17: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (50 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 18: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 7 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 8 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (45 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 19: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (45 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 20: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 6 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 7 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (40 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 21: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (40 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 22: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 5 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 6 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (35 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 23: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (35 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 24: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 4 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 5 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (30 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 25: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (30 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 26: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 3 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 4 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (25 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 27: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (25 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 28: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 3 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (20 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 29: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (20 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 30: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) sonraki 2 zincirin arka ilmeklerinden her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin, (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki 2 zincire birer tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (15 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 31: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (15 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 32: İkinci rengi işlemeye birleştirin ve sonra 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine geçiyor) (sonraki 2 zincirde tekli kroşe azaltma yapın, sonraki zincire 1 tane tekli kroşe işleyin). Bundan sonra işaretli olan kısımları sıra sonuna kadar tekrar ederek işleme yapın. Bu sırada toplamda 5 tane tekli kroşe azaltma yapın. (10 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın. 

Sıra 33: İlk rengi işlemeye birleştirin, 3 tane zincir çekin, (3 tane zincir 1 tane çift kroşe yerine geçiyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane çift kroşe işleyin. (10 zincir kaldı) Sıra sonunda tığı üçüncü zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 34: İkinci renkte olan ipi işlemeye birleştirin ve 1 tane zincir çekin, (1 tane zincir 1 tane tekli kroşe yerine sayılıyor) bundan sonra her bir zincirin arka ilmeklerin her bir zincire birer tane tekli kroşe işleyin. (10 tane zincir kaldı) Sıra sonunda tığı ilk zincire kaydırın ve işlemeyi kapayın.

Sıra 35-57: Sırayla sıra 33 ve sıra 34’ü yeniden işleyin. Uzunca ip bırakarak işlemeyi son sırada kapayın.

Örgü iğnesi ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Bant İşlemesi: Örgü iğnesi yardımı ile kuyruk tarafına yakın olacak şekilde büzme ipi hazırlayın. Kuyruk ile düğüm atın ve kuyruk kısmını dokuyun. Daha sonra pon pon hazırlayın ve pon ponu ekleyin.

Tüm Aile İçin Elf Şapkası Nasıl İşlenir?Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.