Tığ İle Tweedy Puf Modeli Atkı Nasıl İşlenir? Resimli Anlatım

Bu şık ve oldukça sıcak tutan puf atkı modelimizde bol bol puf model işleyeceğiz. Eğer tığ ile puf modelini nasıl çıkartmanız gerektiğini bilmiyorsanız tığ ile kabarık yün çiçek motifi nasıl yapılır isimli projemizden puf işlemenin nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz.

Bu şık ve gerçekten sıcak tutan atkı modelimiz puf işleme tekniğini pratik tapmak isteyen ya ad daha da hızlandırmak isteyenler için bulunmaz bir projedir.

Bu atkı modelimizde gece mavisi, yeşil ve mor renkleri bir arada barındıran 2 yumak yün ipliğin yanı sıra makas, ucu düz iğne ve 6,5 mm tığa ihtiyacınız var.

Tweedy Puf Modeli Atkı

puf atki 2Tığınıza başlama düğümünü atın ve 20 tane zincir çekin.

puf atki 3Yukarıdan dördüncü zincire puf işleyin ve bir zincir çekin.

puf atki 4Bundan sonra bir zincir atlayıp diğer zincire bir puf daha işleyin ve bir zincir çekin. Tüm sırayı aynı şekilde işlemeye devam edin.

puf atki 5Sıranın sonuna geldiğinizde ise son zincire bir tane çift kroşe atın ve 3 zincir çekip atkınızı diğer tarafa çevirin.

İlk sıranın sonunda toplamda 8 tane puf olması gerekiyor.

puf atki 6Bundan sonra tüm sırayı sonuna kadar puf örgüyü yaptığınız ilmiklerin içine atmanız gerekiyor. Unutmayın boşlukların değil pufun olduğu zincirin içerisine. Pufun olduğu zincirin içine bir puf daha işleyin ve bir zincir çekin.

Aynı işlemleri tekrar ederek tüm atkıyı işlemeye devam edin.

puf atki 7Gördüğünüz gibi puf işlemeler diğer puf işlemenin yanında ya da çaprazında değil hemen üstünde yer almalı.

İngilizce Video İle Anlatım


Leave a Reply