Tığ İle Dalgalı İşleme Nasıl İşlenir?

Tığ ile dalgalı işleme tekniği genellikle birden fazla hatta ve hatta 3 ila 4 farklı renkte ip kullanıldığı zaman gerçek işleme güzelliğini ortaya seren bir tığ işleme tekniğidir.

Bu işleme tekniğinin işleme ölçümü 17 zincir ve katları ve artı 1 zincirdir.

Tığ İle Dalgalı İşleme

Tıg İle Dalgali İslemeİlk önce 17 veya katlarında zincir çekin ve artı 1 zincir daha ilaveten çekin. Bu projede 34 artı 1 zincir çekilmiştir.

Tıg İle Dalgali İslemeDaha sonra tığ tarafından dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin.

Tıg İle Dalgali İslemeBundan sonraki 6 zincire birer tane çift kroşe işleme yapın. Şu anda toplamda 8 tane çift kroşe işlemiş olmanız gerekiyor.

Tıg İle Dalgali İslemeDaha sonra havaya 2 tane zincir çekin ve son çift kroşeyi işlediğiniz aynı zincirin içine 1 tane daha çift kroşe işleyin ve sonraki 7 zincire daha birer tane çift kroşe işleme yapın.

Tıg İle Dalgali İslemeYukarıda da gördüğünüz gibi ilk dalgayı oluşturmuş oldunuz.

Tıg İle Dalgali İslemeŞimdi 2 tane zincir atlayın ve üçüncü zincire bir tane çift kroşe işleyin ve sonraki 7 zincire de birer tane çift kroşe işleyerek tüm sırayı tamamlayın.

Tıg İle Dalgali İslemeTüm sıra tamamlanınca ikinci rengi alın yani başka bir renkte ipi tığ işinize ekleyin ve yeni ip ile havaya 2 tane zincir çekip tığ işinizi diğer tarafa çevirin.

Tıg İle Dalgali İslemeŞimdi 2 tane zincir çektikten sonra aynı puf işleme yapar gibi bu sefer tığı sonraki zincire atın ve tığa ip alın sonra yeniden bir sonraki zincire tığı atın ve tığa yeniden ip alın ve üçüncü zincire de tığı atın ama bu sefer tığdaki ipi 3 ilmekten geçirin.

Tıg İle Dalgali İslemeYukarıdaki işlem dahil toplamda 8 tane çift kroşeyi sırası ile her bir zincire işleyin ve yine havaya 2 tane zincir çekin.

Tıg İle Dalgali İslemeBundan sonra sırası ile her bir zincire birer tane çift kroşe işleyip toplamda 8 tane çift kroşe işleme yapın.

Tıg İle Dalgali İslemeŞimdi 2 tane zincir atlayın ve her zamanki gibi sıra ile 8 tane çift kroşe işleme yapın.

Bundan sonra aynı şekilde tüm sırayı işleyerek tamamlayın.

Tıg İle Dalgali İslemeSıra tamamlandığında elde etmeniz gereken görüntü yukarıdaki gibi olmalıdır.

Tığ İle Dalgalı İşleme VideoLeave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.