Tığ İle Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Tığ İle Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Uzun bir süredir tığ iler hiçbir proje hazırlamadık. Bu yüzden bu projemizi beğeneceğinizi umuyoruz. Bu projede bebek battaniyesi yapacağız ve bu projeyi eksiksiz tamamlamak için en az 234 metre ipliğe ve bu ipliğin bebeklerin cildine duyarlı iğlik olmasına dikkat edin.

Ayrıca elbette 11,5 mm P tığa da ihtiyacınız var.

Daha önce tüm kroşe çeşitlerini sırası geldikçe siz sevgili okuyucularımız ile paylaştığımız için yeniden bu kroşe örneklerini burada paylaşmaya gerek duymadık. Eğer bu kroşe çeşitlerine yabancıysanız tığ bölümümüzdeki diğer projelerimize bir göz atmanız yeterli.

Tığ İle Bebek Battaniyesi Yapımı

bebek battaniyesi 1Bu projede kullanılan iplik bebek ipliği. Ayrıca makinede yıkanabilir hatta kurutma makinesine dahi atılabilir. Unutmayın sevgili hanımlar iplik alırken hazırlamak istediğiniz projeye uygun olan iplikleri seçmeye gayret edin. Bunun içinde ipliğin etiketine dikkat etmeniz yeter.

bebek battaniyesi 2Başlangıç zincirinden sonra toplamda 42 adet zincir atın.

bebek battaniyesi 342 adet zincir attıktan sonra tığ tarafında 4. zincire çift kroşe atın.

bebek battaniyesi 4Sonra yine aynı zincire yani tığ tarafından dördüncü zincire bir çift kroşe daha atın.

bebek battaniyesi 5Sonrasında bir tane zincir atlayın ve bir tane çift kroşe sonraki zincire atın.

bebek battaniyesi 6Yine aynı zincire bir çift kroşe daha atın.

Bu işlemlere aynı şekilde devam edin. Bir zincir boşa bırakın sonraki zincire 2 tane çift kroşe atın, bir zincir boşluk bırakın ve sonraki zincire yine iki tane çift kroşe atın.

bebek battaniyesi 7Sona zincir kısmına geldiğinizde iki tane değil bir tane çift kroşe atın.

bebek battaniyesi 8Sonda bir tane çift kroşe attıktan sonra 3 tane zincir çekin ve battaniyeyi terse çevirin. Bu sayede sağ taraftan sol tarafa doğru çalışmaya devam edebilirsiniz.

bebek battaniyesi 9Aynı zincire bir tane daha çift kroşe atın.

bebek battaniyesi 10Şimdi aşağıdaki ikili çift kroşe işlemeyi atlayın hemen yanındaki boşluğa atın.

bebek battaniyesi 11Bu seferde yukarı gördüğünüz gibi ortadaki çift kroşeleri atlayıp hemen yanındaki boşluğa iki adet çift kroşe atarak tüm sırayı tamamlıyoruz.

Bu arada sevgili hanımlar aradaki boşluğun teknik adı V dikiştir.

bebek battaniyesi 12Sona geldiğinizde iki değil yine sadece bir tane çift kroşe atın ve yine daha önce olduğu gibi üç tane zincir çekin ve battaniyeyi bu sefer diğer tarafa çevirin.

bebek battaniyesi 13Battaniyeyi çevirdiğinizde aynı deliğe bir tane çift kroşe atın ve V dikişi yani aradaki boşluğu atlayıp hemen yan tarafına iki tane çift kroşe atın.

Aynı teknik ile tüm sırayı takip edin ve sona geldiğinizde yine aynı teknik ile battaniyeyi çevirip aynı teknik ile işlemeye devam ederek battaniye istediğiniz boyuta ulaşana dek devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder