İPUÇLARIM

Ter Lekesi Nasıl Temizlenir?

Ter Lekesi Nasıl Temizlenir?

Ter lekesi kumaşların incelmesine neden olur. Bu yüzden de bilhassa kumaşların hassas bölgelerini dikkatli bir şekilde temizlemeniz gerekir. Ter lekesi olan kıyafeti ilk önce sıcak su ile ıslatın ve daha sonra da uygun bir deterjan ile iyice ovun ya da ön yıkama ıslatma formüllü sıvı ile iyice ıslatın. Daha sonrasında ise her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Eğer kıyafetinizin rengi ter lekesi nedeni ile açılmış ise kıyafetin rengini canlandırmak için amonyak ya da beyaz sirkeyi kullanın. Eğer leke taze ise hemen amonyak ile silin ve ardına vakit kaybetmeden soğuk su ile iyice durulayın.

Döşemelikler üzerindeki ter lekeleri döşemeliklerin renklerinin sararmasına, solmasına ya da ağarmasına aynı zamanda da döşemelikler üzerinde yağ lekelerine neden olurlar.

Döşemelikler ter lekelerini gidermek için sirke solüsyonunu tercih etmelisiniz. Bir bardak ılık suya iki çay kaşığı kadar sirke ilave edin. Hazırladığınız bu karışım ile bezi iyice ıslatın ve döşemeliği iyice silin.

Döşemelikleri kuru temizleme sıvı ile temizlemek de çok güzel sonuçlar verecektir. Eğer döşemelik kaplama kumaş ise temiz ve yumuşak bir tırnak fırçası ile ovabilirsiniz. Daha sonra temiz ve emici bir bez ile iyice emdirin. Kuru temizleme sıvısı iyice kaybolduğunda lekenin üzerine sirkeyi iyice uygulayın.

Bilhassa sirke suyu iyice solmuş olan lekeleri canlandırırken kuru temizleme sıvısını döşemeliğin üzerine uyguladıktan sonra döşemelik tamamen parlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.