Ten Rengine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Ten Rengine Göre Fondöten Nasıl Seçilir?

Kusursuz bir makyajın olmazsa olmazı fondöten hem uygulanması hem de seçimi nedeniyle biz kadınların fazla mesai harcadığı ürünlerin başında geliyor. Yüzümüzdeki kusurları kapatmanın yanı sıra fondötenler makyajı bütünlemek açısından oldukça önemlidir.

 

Elbette yüzümüze fondöteni uygulamak için dikkat edilmesi gereken hususlar var. Makyaj yapmadan önce hangi ürün kullanılırsa kullanılsın temiz bir ciltle başlamak gerekiyor. Temizlenen cildin makyaj kalitesi açısından önemi büyük. Daha sonra cilt yapınıza uygun nemlendiricinin kullanılması da oldukça önemli.

Yüzünüzü makyaja hazırladıktan sonra sıra doğru fondöteni seçmeye geliyor. Doğru fondöteni seçmek için öncelikle cilt tonunuzu belirlemeniz gerekiyor.

Cilt Alt Tonu Nasıl Belirlenir?

Cilt alt tonunu belirlemek yalnızca makyaj yaparken işimize yaramıyor elbette. Giysi seçiminden doğru saç rengini belirlemeye kadar pek çok konuda işimize yaracak cilt alt tonu belirleme oldukça basittir.

 

Yapmanız gereken yalnızca gün ışığında bileklerinize bakmak. gün ışığında bakmanız oldukça önemlidir çünkü diğer ışıklar yanıltıcı olabilirler.

 

Damarlarınızın rengi eğer yeşil görünüyorsa sıcak cilt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer mavi renk görünüyorsa da soğuk cilt tonuna sahipsiniz demektir. Eğer damarlarınızın rengi mavi mi yeşil mi karar veremiyorsanız da nötr cilt tonuna sahipsiniz demektir.

Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Doğru fondöteni seçerken yapılan en büyük hatalardan biri kozmetik ürünlerin eller üzerinde denenmesidir. Bu yöntem oldukça yanıltıcıdır çünkü ellerimiz yüzümüzden daha koyu renklidir.

 

Bu yöntemle seçilen fondötenler her ne kadar o an cildinize uygun görünse de aynı fondöteni yüzünüzde uyguladığınız da sonucun çok farklı olduğunu  göreceksiniz.

Fondöten kullanırken elbette bir bütünlük oluşması açısından fondöten boyunda da kullanılmalıdır. Dolayısıyla fondöten seçerken boynunuzda deneyebilirsiniz.

 

Boyun bölgesine fondöteni sürdükten sonra sürülen kısımla sürülmeyen kısım arasında ton farkı yoksa doğru fondötene yaklaşıyorsunuz demektir.

Boyun kısmında denenen fondöteni bir de yüzünüze uygulamalısınız. Eğer yüzünüzde de uygun duruyorsa doğru fondöteni buldunuz demektir.

 

Fakat burada önemli olan kozmetik ürünlerini aldığınız mağazadaki ışıklar yanıltıcı olabilmektedir. Bu sebeple boynunuza ve yüzünüze uyguladığınız fondöteni gün ışığına çıkıp kontrol edin.

Gün ışığında karar vermeniz daha uygun olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder