İPUÇLARIM

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım ?

Telefonum Suya Düştü Ne Yapmalıyım ?

Bazı marka ve modeller için suya düşmek artık tarih olsa da başta Apple iPhone olmak üzere bir çok cep telefonu suya karşı dayanıklılık göstermiyor. Cep telefonunuz suya düştüğünde panik yapmayın ve bir kaç basit adımla cep telefonunuzu kurtarmaya bakın. Peki ne yapmalı, ıslanmış bir telefonu nasıl kurutabilirim, nasıl kurtarabilirim ?

 • Telefonunuzun suya düştüğünü fark ettiğiniz anda sudan çıkartın ve cihazı kapatın.
 • Telefonunuzu kapattıktan sonra çıkıyorsa bataryasını (iPhone gibi cihazlarda tümleşiktir çıkmaz) çıkartın ve içerideki suyun çıkması için hafiften sallayın.
 • Saç kurutma makinesi yardımıyla düşük ısıda! (kesinlikle sıcak olmamalı) 5 dakika boyunca kurutmaya çalışın.
 • Bir cam kavanozun içerisine pirinç doldurarak cep telefonunuzu buraya koyun ve ağzını sıkıca kapatın. Hava almasın.
 • Bir kaç gün beklettikten sonra çıkartın ve cihazı açın. Umarım çalışır haldedir yoksa teknik servis yolu gözüktü demektir.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Plotter Teknik Servis dedi ki:

  Pirinç dolu cam kavanozun için telefonumuzu koymamız ne işe yarıyor? Ayrıca birkaç gün bu kavanozun içinde beklemesi yerine teknik serviste beklemesi daha makul.

 2. akilliphone dedi ki:

  Merhaba su geçiren cep telefonunu saç kurutma makinası ile havalandırıp daha sonra sıcakta biraz bekletelim. Telefonu sakın sallamayalım ve sakın yukarıdan aşağıdan yukarıya çevirmeyelim aksi takdirde sıkıntı yaşarsınız . Ayrıca su geçiren telefonların yedek parçalarını internetten bulabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.