Tatlı Çörek Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Tatlı Çörek Modeli Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu örgü modelimizde 2 ve ikinin katları ve artı 1 ilmek tekniği esas alınmalıdır. Bu örgü modelinin yanı sıra bu projemizde size örgü de hayat çizgisi önlemi nasıl alınır bunu da göstereceğiz. Bu önemli ufak bilgi sayesinde örgü hatalarını daha kolay ve örgüye zarar vermeden tamir edebilecek ya da daha hızlı bir şekilde geriye dönebileceksiniz.

Tatlı Çörek Modeli Örgü

tatli corek 1İlk ilmiği sağ taraftaki şişe aşırın ve ipi sağ ön tarafta alıp sonraki 2 ilmiği birlikte alıp düz örgü yapın.

tatli corek 2Yukarıda da gördüğünüz gibi ipin düz örgü yapmadan önce örgü ilmiklerinin arasında olması lazım.

Aynı şekilde tüm sırayı örmeye devam edin. Yani bir ilmik aşırın, şişe ip atın ve sonraki iki ilmiği düz olarak örün.

tatli corek 3Büyükçe bir iğneye kalın ve örgü ipliğinden farklı renkte bir ip takın ve tüm ilmiklerin arasından iğne ile ipliği geçirin. Bu yaptığınız işleme hayat çizgisi adı verilmektedir. Bu işlemin nedeni bu örgü modelinde yanlış yaparsanız düzeltmeniz oldukça zor olacaktır bu yüzden de her önemli örgü modeli tamamlama şiş dönüşlerinde bu şekilde örgüyü koruyup birkaç ilmik sonra hata yaparsanız düzeltebilmenizdir.

tatli corek 4Yine bir ilmik şişe aşırın ve sonraki iki ilmiği ipi şişin iç tarafına alarak düz olarak örün. Tüm sırayı aynı şekilde örmeye devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder