İPUÇLARIM

Susam Yağı İle Hazırlanan Saç Maskeleri

Susam Yağı İle Hazırlanan Saç Maskeleri

Saç bakımı için sürekli olarak kullanılan ve etkili olan bitkisel yağlardan birisi de susam yağıdır. Susam yağı birçok saç sorununu gideren yegane yağlardan biridir.

Susam yağı saç derisini nemlendirirken aynı zamanda da saç köklerini güçlendirmekte ve kepek gibi sıklıkla görülen bir saç probleminin de üstesinden rahatlıkla gelmektedir. Susam yağını saçlar için kullanırken kekik yağı ya da adaçayı yağı gibi diğer önemli bitkisel yağlar ile karıştırıp kullanmak susam yağının etkisini çok daha fazla bir şekilde güçlendirmektedir.

Susam Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?

Susam yağı maskesini hazırlamak için yarım çay bardağı kadar susam yağı, 2 çorba kaşığı kadar çam terebentin, yarım çay bardağı kadar argan yağı ve yarım çay bardağı kadar badem yağı gereklidir.

Susam Yağı Maskesi Hazırlanışı
Yukarıda belirttiğimiz tüm malzemeleri iyice karıştırın ve hazırlamış olduğunuz maskeyi saç diplerinizden başlayıp tüm saçlarınıza masaj yapmak sureti ile sürün.

Maskeyi saçlarınıza yedirmek sureti ile sürdükten sonra saçlarınızı tepe kısmından topuz yapın ve bağlayın.

Daha sonra hemen başınıza temiz bir bone geçirin ve en az 1 saat kadar bekletin.
1 saat sonunda saçlarınızı çok iyi bir şekilde yıkayın ve saçlarınızı maskeden iyice arındırın.
Bu maskeyi saçlarınıza en az ayda 1 defa uygulayın.

Saç Dökülmesi İçin Susam Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?
Saç dökülmesi maskesini hazırlamak için 10 gram kadar defne yağı, yağı 20 gram kadar susam ve 20 gram kadar çörek otu gerekmektedir.

Saç Dökülmesi İçin Susam Yağı Maskesi Hazırlanışı
Bu maskeyi hazırlamak içim ilk önce çörek otunu çok iyi bir şekilde öğütün ve yukarıdaki diğer malzemeleri de ekleyerek iyice karıştırın.

Hazırlamış olduğunuz bu saç maskesini saçlarınıza çok iyi bir şekilde sürün ve sonrasında başınızı temiz bir havluya sarın.

Havlu ile birlikte en az bu maskeyi saçlarınızda 2 saat kadar bekletin ve sonrasında saçlarınızı çok iyi bir şekilde yıkayıp saçlarınızı maskeden arındırın. Bu maskeyi saçlarınıza en az haftada 1 defa uyguladığınız zaman saç dökülmesine karşı da iyi bir önlem almış olacaksınız.

İnce Telli Saçlar İçin Susam Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?
İnce telli saçlar için birebir olan bu maskeyi hazırlamak için 1 tatlı kaşığı kadar kuru maya, 1 tatlı kaşığı kadar çörek otu yağı, 1 tatlı kaşığı kadar susam yağı, 1 tatlı kaşığı kadar kekik yağı, 1 tatlı kaşığı kadar zeytinyağı, 1 tatlı kaşığı kadar menekşe yağı, 1 tatlı kaşığı kadar defne yağı, 1 tatlı kaşığı kadar lavanta yağı ve 1 tatlı kaşığı kadar hint yağına ihtiyacınız var.

İnce Telli Saçlar İçin Susam Yağı Maskesi Hazırlanışı
Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemeleri eşit miktarda olmak üzere bir araya getirin ve çok iyi bir şekilde karıştırıp saçlarınıza sürün.

Hazırladığınız bu karışımı saçlarınıza iyice sürdükten hemen sonra bone yardımı ile saçlarınızı kapatın ve sonra en az 2 saat kadar bu şekilde maskeyi saçlarınızda bekletin.

Bu muhteşem maskeyi saçlarınıza en az haftada 1 defa uygulayın. Bu maske sayesinde ince telli olan saçlarınızı da güçlendirmiş olacaksınız.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Susam Yağı Maskesi Nasıl Hazırlanır?
Saç tellerini kalınlaştırmak için hazırlayacağınız bu maske için 1 tatlı kaşığı kadar ceviz yağı, 1 kapsül B vitamini, 1 kapsül E vitamini ve 1 tatlı kaşığı kadar susam yağına ihtiyacınız var.

Saç Tellerini Kalınlaştırmak İçin Susam Yağı Maskesi Hazırlanışı
Yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm malzemeleri aynı belirttiğimiz ölçülerde bir araya getirdikten sonra iyice karıştırın.

Karıştırdığınız maskeyi saç diplerinize ve saç uçlarınıza iyice sürün.

Bu maskeyi saçınızda 2 saat kadar bekletin ve sonrasında saçlarınıza uygun olan bir şampuan yardımı ile saçlarınızı iyice yıkayın.

Bu güzel maskeyi saçlarınıza en az haftada 1 defa sürüp saç tellerinizin güçlenmesini sağlayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.