Sürekli Bel Ağrısı Sebepleri ve Kronik Bel Ağrısını Giderme

Sürekli Bel Ağrısı Sebepleri ve Kronik Bel Ağrısını Giderme

Her yaş için çekilmez bir ağrı olan bel ağrısının birçok sebebi vardır. Bu sebeplerden bir tanesi kroniktir. Kronik bel ağrıları oldukça şiddetli ağrılardır.

Birçok duruma göre şekil değiştiren kronik bel ağrıları büyük tehlikelere yol açabiliyor.

Kronik bel ağrılarının belirtileri diğer bel ağrısı çeşitlerinden farklıdır. Kronik bel ağrıları diğer bel ağrılarına oranla daha uzun süreli bir ağrıdır. Kronik bel ağrıları için çeşitli yöntemler türetilmiş ve geliştirilmiştir.

Bel Ağrısı Sebepleri ve Kronik Bel Ağrısını Giderme

 

Peki kronik bel ağrısının tedavisi nasıl oluyor ve bu tedavide hangi yöntemler kullanılıyor? Her tedavi yönteminin belirli bir süresi ve farklı çeşitleri bulunuyor. Tamamen ortadan kalkmamasına karşın ağrının uzun süre yok olmasını ve hastaların rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Kronik Bel Ağrısının Tedavisinde Uygulanan Yöntemler Nelerdir?

Tedavi için uygulanan yöntemlerin belirlenmesi için bir doktora gitmek şarttır. Alanında başarılı olan doktorlar bu tedaviye ağrının şiddetine ve sebebine göre karar verir.

Bel ağrılarını azaltmak için yapılması gereken günlük egzersiz hareketleri vardır. Bu hareketler doktor kontrolünde düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Bel ağrıları için uzmanlar tarafından yapılan masajlar da oldukça önemlidir. Doğru yapılan masajlar ve uygulanan masaj teknikleri ile ağrılar ortadan kaybolabilir. Bir deniz veya havuz içerisinde yüzmek bel ağrılarına çok iyi gelecektir.

Tedavide kullanılan yöntemlerden birisi de budur. Bu egzersiz hareketlerinin yanında bazı ağrıya iyi gelen haplar kullanılabilir. Doktorun tavsiye ettiği haplar kullanılmalıdır. Bunun yanında bir bant ile bel bölgesi sarılabilir.

 

Kasları gevşetmeye yarayan kremler kullanılarak bel ağrılarına çözüm bulunabilir. Hiçbir tedavi yöntemi bel ağrısını kesmiyor ve iyi gelmiyorsa son adım olarak ameliyat gerçekleştirilir. Ancak ameliyat başvurulması gereken en son tedavi yöntemidir.

Ameliyattan önce bütün tedavi çeşitleri denenir. Egzersizler ve duruş şekilleri bel ağrılarına oldukça etki eder.

 

Kronik Bel Ağrısının Sebepleri Nelerdir?

 

Kronik bel ağrısı birçok sebeple ortaya çıkar. Bu sebeplerin başında hareketsizlik ve yanlış yapılan hareketler gelir.

Dokularda bulunan sinirlerin zarar görmesi de bu sebeplerden birisidir. Ani yapılan herhangi bir hareket veya kaldırılan ağır bir eşya kronik bel ağrısına sebep olur. Omurgaların hassasiyetinde oluşan ağrılar ve çürümelere dikkat edilmelidir.

Farklı hastalıklar bel omurgalarına etki ederek ağrıya sebep olur. Yapılan hareketlerin dengesizliği kronik bel ağrılarının nedenlerindendir.

Omurgaların hareketsizliği kireç sorununa yol açar bu da kronik ağrının kaçınılmaz bir durumudur.

Kronik Bel Ağrılarının Belirtileri Nelerdir?

Kronik bel ağrıları uzun soluklu ağrılardır. Diğer bel ağrılarına oranla daha uzun sürmesi en önemli belirtilerindendir. Aniden giren kılıç gibi ağrılar ve ani batmalar da kronik bel ağrılarının belirtileri arasında yer alır.

Yolculuk sırasında aniden tıkanmalar yürüyemeyecek hale gelmeler bel ağrılarının çeşidine yön veriyor. Bel ağrısı kendini başka bir bölgede de gösterebilir. Herhangi bir baş ağrısı bel ağrısının belirtisi olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder