Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Süet Ayakkabı Temizlik İpuçları

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir? Süet Ayakkabı Temizlik İpuçları

Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Sorusu süet ayakkabı severleri merak ettiği konulardan biridir. Her dönem tercih edilen bu ayakkabılar günlük hayatta kullanım içinde oldukça uygundur. Sıklıkla tercih edilen süet ayakkabıların temizliği biraz uğraştırıcı olabilir.

Evde uygulayabileceğiniz yöntemlerle süet ayakkabı nasıl temizlenir? İşte süet ayakkabı bakımı ve işinize yarayacak temizleme yöntemleri…

suet-ayakkabi-nasil-temizlenir

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Evde Kolay Yöntemlerle Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Günlük hayatta sıklıkla süet ayakkabı kullanıyorsanız, bakımını da düzenli olarak yapmanız gerekecektir. Ayakkabılarınızın temiz ve yeni gibi görünmesine yardımcı olacak ipuçlarına ihtiyacınız olabilir. Süet ayakkabı nasıl temizlenir? Sorusunun yanıtı ve tüm detaylar…

1- Fırçalama ile Temizlik

Fırçalama yöntemi, süet ayakkabıların kumaşında biriken toz ve kirleri oldukça kolay bir şekilde yok edecektir. Süet fırçaya sahip değilseniz ve yeni bir fırça almaya zamanınız yoksa diş fırçası da kullanabilirsiniz. Ayakkabıya eski formunu geri kazandırmak ve süeti canlandırmak istiyorsanız fırçayı ayakkabıya sürtün ve farkı görün.

suet-ayakkabi-nasil-temizlenir

2- Silgi ile Temizleme

Süet ayakkabılar için üretilmiş kauçuk, özel silgi ya da ayakkabı sakızı ile temizleyebilirsiniz. Belirgin olan lekeleri veya çizikleri ortadan kaldırmak için süet kauçuğu kullanabilirsiniz.

Ayakkabının içine elinizi sokun ve diğer elinizle silgiyi ileri geri hareket ettirerek sıkı bir baskı uygulayın. Ayakkabının üzerinde biriken tozları, su damlacık lekeleri ve kurumuş çamur kümelerini çıkarmak için kullanabilirsiniz.

3- Ayakkabı Yağ Çözücüsü ile Temizleme

Ayakkabılarda kullanılan deri yağ çözücüler, süet ayakkabılarda meydana gelen lekeler için oldukça etkilidir. Süet ve deri yapı olarak birbirinden farklıdır, bu nedenle ayakkabı bakımı için uygun ürün seçimi oldukça önemlidir. Süet ayakkabılara bakım yaparken daha hassas, özel temizleyiciler kullanmak gerekir.

suet-ayakkabi-nasil-temizlenir

4- Nemli Sünger ile Temizleme

Süet ayakkabı evde nasıl temizlenir? Süet ayakkabı yıkanır mı? Sorularına yanıt arıyorsanız işte detaylar.

Süet ayakkabılar yıkandığında yapısında bozulma ve dikiş kısımlarında deformasyona rastlanabilir. Ayakkabıda oluşan lekelerin üzerine farklı içeriğe sahip bir madde temas ettiğinde lekeyi zeminden çıkartmakta zorlaşmaktadır. Bu nedenle, temizliğinde daha çok nemli bir sünger tercih edilmektedir.

Süet ayakkabıların temizlerken işinize yarayacak bir diğer yöntem ise nemli bir sünger ile temizlemektir. En az bir gün boyunca güneş almayan bir yerde kurumaya bırakın.  Nemli bir süngerle lekeleri ovalayarak çıkarabilirsiniz.

suet-ayakkabi-nasil-temizlenir

5- Koruyu Sprey ile Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Süet ayakkabı nasıl parlatılır? Küflenmiş süet ayakkabı nasıl temizlenir? Bej süet ayakkabı nasıl temizlenir? Açık renk süet ayakkabı nasıl temizlenir? Sorularına yanıt aramaktan bıkmış olabilirsiniz. O zaman ayakkabılarınızın hiç kirlenmemesini sağlayacak çözüm yöntemlerine yönelmeniz en doğrusu olacaktır.

Birçok ayakkabı mağazasında bulabileceğiniz ve şuan satışta olan süet ayakkabı koruyucusu ile ayakkabılarınızın kirlenmesini önleyebilirsiniz. Bu sayede yağmurlu havalarda bile en sevdiğiniz süet ayakkabılarınızı giyebilirsiniz.

İlginizi çekecek diğer yazı: Ayakkabı Kokusu Nasıl Giderilir? Ayakkabı Kokusu Gideren Yöntemler

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder