Su faturası nasıl azaltılır Su faturasından tasarruf yolları

Su faturası nasıl azaltılır Su faturasından tasarruf yolları

Su faturalarınızı nasıl azaltırsınız:Hem bilinçsiz kullanım hem de küresel ısınma yüzünden doğal su kaynaklarımız kurumaya başladı.

 

Bilinçsiz şekilde su tüketimi hem cüzdanımızı hem de doğa koşullarını zor duruma sokmaktadır. Su tüketimi bilinçli şekilde yaparak çok yüksek gelen su faturalarından kurtulabilirsiniz.

 

Su faturasının az gelmesi için öneriler:

 • Yeni bir eve geçiyor veya banyo, tuvaletlerde tadilat düşünüyorsanız mutlaka tasarruflu batarya ve klozetleri seçiniz. Fotoselli bataryalar su faturasında yaklaşık %80’e varan tasarruf sağlayabilirler.
 • Hortum ve armatürün arasına debi denen suyun akışını kontrol eden bir araç takınız. Bu şekilde tazyikli su akışını engelleyip gereksiz yere su kullanmayacaksınız. Su akışını kontrol etmek size %20’lik bir tasarruf sağlayacaktır.
 • Tuvalette kullandığınız rezervuarınızın su akıtmadığını kontrol ediniz. Bir kaç damla su bile size %20’den fazla tasarruf sağlayabilir. Rezervuarın içine dolan su miktarını da azaltabilirsiniz. İçine hava dolu pet sise atarsanız daha az su ile dolacaktır. Bu şekilde daha az su kullanıp tasarruf edebilirsiniz.
 • Mümkünatınız var ise tuvaletteki pis su gideri için yağmur suyu kullanın. Tabii ki bu yöntemi yapabilmek için bahçede yağmur suların toplanması için bölüm ve tesisat yapılması gerekir. Türkiye şartlarında apartman düzeni yoğunlukta olduğu için kullanımı çok zor olacaktır.
 • Beyaz eşyalarınızdan çamaşır makinesi ve bulaşık makinelerini kullanırken tam olarak dolana kadar bekleyip o şekilde çalıştırın. Ayni miktarda su ile daha çok temizlik yapabilirsiniz.
 • Banyoda küveti doldurup sıcak suya uzanmak çok rahatlayıcı olacaktır. Bir o kadarda faturanıza etki edecektir. Ortalama bir küveti doldurmak için 160 litre kadar su kullanılır. Bunun yerine duş yapmanız size ortalama 100 litre kadar sudan tasarruf etmenizi sağlayacaktır.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 14 YORUM
 1. Umut Göçer dedi ki:

  Bilgizayar Güncel Teknoloji haberleri ve oyun incelemeleri hakkında bir çok bilgi. güncel habeberler.

 2. Computer dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkütler.

 3. Modacı dedi ki:

  En iyi önderim bulaşıkları elde yıkamamk olacaktır. Bulaşık makinaları elde yıkayabildiğinizden çok daha az su tüketirler.

 4. Halil İbrahim dedi ki:

  bilgiler için teşekkürler. Verilen tavsiyelere uymak hem faturamızı azaltacak, hem de ülke kaynaklarını fazla kullanmamızın önüne geçecektir.

 5. Su Kaçağı Tespiti dedi ki:

  su faturanız yüksek geliyorsa bir sebebi de farkında olmadığınız su kaçakları olabilir. Su tesisatınızı kaçak var mı diye kontrol ettirmenizi de öneririz.

 6. HD Full izle dedi ki:

  Bilgilendirme için teşekkür ederim. Yararlandığım bilgiler oldu bunlar.

 7. İlan Ver dedi ki:

  Bulunduğunuz bölgeye göre geceleri tesisatınızda bulunan suyun basıncı artar. Bu artış kalitesiz ve eskimiş tesisat-artmatür bağlantılarında veya tesisat borularında yırtılmalara yol açar, evinizi ve hatta alt komşunuzun evini su basar.
  Su tasarrufu yanında bu berbat duruma düşmemek için evinizin girişine, su saatinden hemen sonra basınç regülatörü taktırın.

 8. haber dedi ki:

  super bir konuya değinmişsiniz.her alanda israftan kaçınmalıyız.

 9. film izle dedi ki:

  yalnız yaşamasına rağmen her ay 35-40 TL su faturası ödeyen biri olarak buradaki maddelerin hiçbirine dikkat etmediğimi farkettim. bugünden tezi yok uyguluyorum.

 10. İş Sağlığı Ve Güvenliği Kursu İstanbul dedi ki:

  Olacağı zatn buydu. Bilgier için teşekkürer.

 11. Karaman dedi ki:

  Çok önemli konuya parmak basmışsınız bizim 2 aydır 40 lira civarında geliyor bu taktikleri uygulayalım bakalım belki faydası olur.

 12. Minecraft dedi ki:

  Su faturaları günümüzde bayağı kabarık gelmeye başladı. Her ne kadar ihtiyaç sebebiyle de olsa biraz dikkatli olmakta fayda var.

 13. kaan dedi ki:

  Uzun zamandır kısamadığımız faturalarımızdan birini bu yolla kısar ve su faturamızdan tasarruf ederiz umarız. Verdiğiniz tavsiyelerden dolayı teşekkür eder bu tür yazılarınızın devamını bekleriz.

 14. film izle dedi ki:

  bilmiyordum böyle birşey olduğunu ilk defa burda okuyorum çok teşekkür ederim

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder