Sivrisineklerden Nasıl Kurtulurum?

Bildiğiniz üzere sivrisinekler hem soğan hem de portakal kokusunu hiç sevmezler. Bu yüzden ısırıldığınız zaman ısırılan bölgeleri portakal ya da soğan ile ovarsanız bir daha size yaklaşamazlar.

Eğer gece vakti pencerenizde sivrisineklerin uçuştuğunu görüyorsanız hemen onları elektrik süpürgesi ile çekin. Aksi halde sabaha kadar sizinle uğraşırlar.

Güneşli yerlere ve kapılarınızın hemen yanına fesleğen saksıları koyun. Sivrisinekler bu kokuyu sevmediği için evinize giremeyeceklerdir.

Sivrisineklerle Savaş

Eviniz sivrisineklerden geçilmiyor ise herhangi bir bitkiyi gazyağına batırın ve dikkatli bir şekilde evde yakın. Bu türdeki bir kokuya sivrisinek dayanamayacaktır.

Eğer isterseniz 1 dilim kadar ekmeğin üzerine biraz reçel sürün. Ancak sadece reçel değil birazda gaz yağı sürmeyi ihmal etmeyin. Bu sayede evin içindeki sivrisinekler bu ekmek dilimine gelecek ve hepsinden bir anda kurtulacaksınız.

Eğer gece mavi ışığı olan bir gece lambası yakarsanız sivrisineklerin kesinlikle evde dolaşmadığını göreceksiniz. Çünkü sivrisinekler mavi ışığı sevmezler.

İsterseniz reyhan yapraklarını sivrisinekler için kullanabilirsiniz. Sadece kurutulmuş olan reyhan yapraklarını yakın ve evde dumanı ile birlikte gezdirin.

Sivrisinekler için almış olduğunuz tableti kesinlikle atmayın ve diğer tarafını da kullanın. Eğer isterseniz bu tabletleri suya batırabilir ve kuruduktan sonra tekrardan kullanabilirsiniz.

Sivrisinekleri yok etmek için tek yapmanız gereken bir diş sarımsağı gazyağına batırmaktır.

Sivrisineklere zarar vermeden onlardan kurtulmak istiyorsanız o zaman portakal kabuklarını kömür ateşinde yakın.

İsterseniz gaz lambasının üzerine kullanılmış olan bir sinek tableti koyabilir ve bu koku sayesinde sivrisinekleri uzak tutabilirsiniz.

Eğer sivrisinek tarafından ısırıldıysanız ve kaşıntıyı durduramıyorsanız o zaman hemen biraz pamuğun üzerine sirke dökün ve kaşınan bölgelere bu sirkeli pamuğu uygulayın. Veya biraz koyungözü bitkisinin birkaç parça yaprağını iyice ezin ve içerisine bir miktar vazelin ilave edin. Bu sayede kaşıntı hemen geçecektir.

Sivrisinek ısırığının yarattığı kaşıntıyı yatıştırmanın bir diğer yolu da çeyrek fincan kadar et yumuşatıcı tozunu 2 çay kaşığı kadar su ile karıştırdıktan sonra, karışımı macun haline getirmektir. Sonrasında hemen hazırladığınız bu macunu ısırılmış bölgelere sürün.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here