Sivilcelerden kurtulmak için doğal maskeler

SİVİLCELER NASIL YOK EDİLİR?

Sivilceler, herkesin hayatının belli bir döneminde karşılaşabileceği bir cilt sorunu. Sivilcelerden kurtulmak için birkaç maske tarifi önerilerini sizinle paylaşmak istedik;

Limon maskesi: Yarım limonun suyunu bir kap içine sıkın, üzerine 1 tatlı kaşığı toz şekeri ekleyin ve yüzünüze sürün 15 dakika bekletip ılık suyla yıkayın. Limon c vitamini deposu ve şeker de doğal peeling etkisi oluşturur ve ölü derileri yüzünüzden uzaklaştırır.

Karbonat maskesi: Sivilcelerden kurtulmak için en etkin yöntemlerden birisidir. 2 tatlı kaşığı karbonatı 1 tatlı kaşığı suyla karıştırın ve yüzünüzde sivilceli bölgelere sürün 20 dakika kadar bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Çilek maskesi: Yarım çay bardağı taze öğütülmüş çileği, yarım çay bardağı yoğurtla karıştırın ve tüm yüzünüze uygulayın 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın. Mükemmel sonucu göreceksiniz.

Aspirin maskesi: 6 adet aspirini ezin ve üzerine 1 limonun suyunu ekleyin. Karışımızı yüzünüze sürün ve 20 dakika bekleyin. Ilık suyla durulayın ve yoğun nemlendiriciler sürerek yüzünüz nem dengesini sağlayın. Limon yoğun asit kaynağıdır ve cildinizi kurutacaktır.

Sivilce maskesi: Sivilcelerden kurtulmak için 1 çay kaşığı kabartma tozu ve bir yemek kaşığı pastane mayasını karıştırın ve 4 aspirini de karışınıza ekleyin ve 1 limonun suyunu sıkıp maske kıvamına getirin. 15 dakika yüzünüzde bekleyip ılık suyla durulayın. 4 gün üst üste bu maskeyi yapın ve sonrasından haftada bir kez yapmaya devam edin.

One Response

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.