Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir?

Sinüzit Nasıl Tedavi Edilir?

Sinüzit için en iyi tedavi yollarından biri karaturpu robottan geçirip bira zezmektir. Daha sonra lapanın 38 dereceyi geçmemesi dikkate alınarak sinüzit bölgelerine temiz bir havlu yardımı ile yerleştirin. Bu şekilde havluyu 10 dakika boyunca bekletin.

Sinüzit Reçeteleri

Yatma zamanından önce temiz bir pamuğu bala batırın ve bu pamuğu burun deliklerinize yerleştirin. Bu şekilde 10 dakika boyunca dinlenin.

İsterseniz domates yapraklarının üzerine su döküp kaynatabilir ve bu buharı soluyabilirsiniz.

Haşlamış olduğunuz katı yumurtayı hala sıcakken sinüzit bölgenize yerleştirin ve soğuyana dek çekmeyin.

Ancak sinüzit ısıtma yöntemi her zaman doğru olmayabilir. Bu yüzden ısıtma yöntemlerini uygularken doktorunuzdan mutlaka onay alın.

Ya da isterseniz kuru olan bir tavada tuzu iyice ısıtın.. sonrasında bu tuzu temiz bir bez torbanın içine dökün ve sonrasında hala sıcakken sinüzit bölgesine yerleştirin.

Eğer tentür hazırlamak isterseniz altıncık çiçeği ya da papatya çiçeği veya adaçayı yapraklarını kullanabilirsiniz. Eğer isterseniz bu otların hepsini ayrı şekillerde ya da hepsinden aynı miktarda alarak aynı anda da tentürü hazırlayabilirsiniz. Karışımı 200 mili litre kayvar suya 1 yemek kaşığı kadar karışımdan ilave edin ve yarım saat kadar etrafını sarıp bekletin. Bu karışımdan günde 3 defa ve sadece 50 mili litreyi aşmayacak kadar için.

İsterseniz adaçayı ya da paptya çayı veya altıncık çayının buharını soluyabilirsiniz. Ancak sinüzit ile birlikte birde ateşiniz var ise kesinlikle bu uygulamayı yapmayın.

Ya da kestaneyi suyun içerisinde 1 gün kadar bekletebilirsiniz. Kullanım öncesinde bir temiz bir kulak temizliğici çubuğu burun deliklerinize yerleştirin ve dikkatli bir şekilde karın üstü uzanın. Alın kısmınızın altına temiz bir havlu yerleştirin ve 20 dakika süre ile bu şekilde yatın.

30 mili litre kadar yabani iğde ile 20 mili litre kadar taze altıncık suyunu 15 tane kadar eritilmiş kakao yağı ile 10 gram kadar bal ve 5 gram kadar da propolis ile birlikte karıştırın. Bu karışımın içerisine kulak temizleme çubuklarını batırın ve bu çubukları da burun deliklerinize yerleştirin. Bu şekilde en az 20 dakika boyunca bekleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder