Sindirim Yolu Problemleri: Sistit & Üretrit

Sindirim Yolu Problemleri: Sistit & Üretrit

Genellikle idrar bölgesi enfeksiyonları yukarıya doğru yayılır ve idrar yolu, idrarı sidik torbasından alarak vücudun dış kısmına taşıyan kanallardır. Kadınlarda bulunan idrar yolu erkeklerde bulunan idrar yolundan daha kısadır.

Bu yüzden de bayanlar çok sık bir şekilde sistitten yani sidik torbasının iltihaplanmasından şikâyetçidirler. Erkekler genelde enfeksiyonlardan çok sık bir şekilde şikâyetçi olmazlar çünkü bu enfeksiyonların sidik torbasına ulaşması kadınlara nazaran çok daha fazla zaman alır.

Sistit & Üretrit

Bu rahatsızlıkların belirtileri idrarın çıkışı esnasında meydana gelen yanma hissi ile sık sık idrara çıkma isteği, idrarda görülen kan ve karnın hemen alt kısmında meydana gelen şiddetli ağrılardır.

Üretritin bazı çeşitleri arasında ilişki yolu ile bulaşan hastalıklar ile ilintili olanlar da bulunabilir ve bu durumda özel bir uzmana ihtiyaç duyulacaktır.

Sistit & Üretrit Tedavisi
Aynı miktarlarda civanperçemi, parmak otu ve mısır püskülü bitkileri ile bir çay hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız bu çayı belirtiler devam ettiği müddetçe her 3 ile 4 saatte bir içebilirsiniz. Unutmayın her fincan başına bitkilerin karışımından oluşan bir tatlı kaşığı eklemeniz gerekli.

Eğer idrarda kan var ise yukarıda belirttiğimiz bitki karışımının içerisine eşit miktarda çobançantası bitkisini de ekleyin.

Yukarıdaki bitkileri tercih etmiyorsanız bu bitkilere alternatif olarak sap kerevizi tohumu, ayrıkotu, ayı üzümü ya da koyun otunu kullanabilirsiniz.

Yapılan bazı klinik araştırmalarda yaban mersini suyunun da bu rahatsızlıklar üzerinde önemli bir etkisi olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Yaban mersini suyunun içerisine kesinlikle şeker eklemeden günde en az 6 bardak olmak üzere içebilirsiniz.

Unutmayın!
Civanperçemi bitkisi bilhassa acıya, enfeksiyona ve astrenjana karşı etkili olan kanamayı durduran ve idrar söktüren özelliklere sahip olan bir çayır bitkisidir.

Civanperçemi bitkisi bilhassa idrarda kanın gözlemlendiği üretrit ve sistit tedavileri için çok kullanışlı bir bitkidir.

Civanperçemi bitkisi ayrıca dış dolaşımdaki damarları rahatlatır, yüksek kan basıncını düşürür ve yüksek ateş üzerinde ateş düşürücü bir etkiye sahiptir.

Bu yüzden eğer civanperçemi bitkisine karşı alerjik bir yapıya sahip değilseniz ya da diğer hastalıklar yüzünden bu bitkiyi kullanmanızda bir engel yok ise size en iyi gelecek bitki civanperçemi bitkisidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder