Sıkışan kavanoz kapağı nasıl kolay açılır

Sıkışan kavanoz kapakları mutfakta her zaman başımıza dert olmuştur. Aslında kavanoz kapakları o kadar basit açma yöntemleri vardır. En önemlilerinden biri kavanozu ısıtmaktır.Isınan kavanoz kapakları çok rahat şekilde açılacaktır. Konun devamında açılmayan kapaklar için bir kaç pratik bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kavanoz ve cam şişelere etiket yapıştırıp yapmış olduğunuz reçel, salça gibi ürünleri saklayabilirsiniz. Cam ürünlere etiket yapıştırmak için küçük bir püf noktayı sizlerle BURADAKI konuda paylaştık.

Kavanoz kapakları nasıl açılır:

Sıkışıp açılmayan kavanoz kapaklarını sıcak suyun altına tutarsanız biraz sonra rahatlıkla çevirip açabilirsiniz. Eğer kavanozun içi boş ise bol sabunlu sıcak suya sokup biraz bekletiniz ve sonra çıkarıp kapağı bir bezle tutarak çeviriniz.

Sıkışmış kavanoz kapağını açmak için gevşetmek gerekiyor. Sıcak suyun içine kavanozu ters çevirip 1 dakika kadar bekletin bu şekilde kapak çok kolay bir şekilde açılır.

Bazen da basınç farkından dolayı açılmaz, kapağın üzerine birkaç defa vurursanız içinde anlık bir basınç değişimi yaparsınız ve kapağı sürekli dışa iten kuvveti yenerek açabilirsiniz.

Kapak biraz ocak ateşine tutulursa kolayca açılacaktır.

sikisan kavanozu acma yontemi 1

sikisan kavanozu acma yontemi 2

sikisan kavanozu acma yontemi 3

sikisan kavanozu acma yontemi 4

sikisan kavanozu acma yontemi 5

sikisan kavanozu acma yontemi 6

sikisan kavanozu acma yontemi 7

5 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.