Sezaryen Doğumun Faydaları?

Sezaryen Doğumun Faydaları?

Sezaryen doğumun faydalarını anlatmadan önce sanırım risklerinden de biraz bahsetmek gerekir. Sezaryen doğumda ortaya çıkabilecek komplikasyonlar normal doğuma oranla çok daha az olsa da vardır. Fakat, elbette normal doğumdan daha çok sezaryen doğum ile ortaya çıkan bazı önemli komplikasyonlarda bulunmaktadır.

Sezaryen doğum sonrasında ortaya çıkabilecek sorunlar arasında ilaçlara karşı olan reaksiyonlar, kişide solunum problemleri, enfeksiyon, kanama, bebekte hasar meydana gelmesi, idrar kanallarında meydana gelen hasarlar ve uterus ya da safra kesesi enfeksiyonları görülebilmektedir.

Sezaryen Doğumun Faydaları Nelerdir?

Sezaryen doğum, normal doğuma olanak olmadığı zamanlarda söz konusudur. Ve bu doğum yöntemi uygulaması hem anneyi hem de bebeği birçok önemli sorundan ve riskten koruyacaktır.

Sezaryen doğum bazı zamanlarda önceden değil, normal doğum sırasında bebek veya anne ya da her ikisi için de gerekli görüldüğünde doğumun devam edebilmesi için önemli bir rol oynamaktadır.

Normal doğumda gerekli ise doğum kısa bir süreliğine ertelendikten sonra hemen sezaryen doğum yöntemi ile doğumun başlamış ve yarıda kalmış olmasından kaynaklanan stres hem anneden hem de bebekten kaldırılmış olur.

Sezaryen doğumda özellikle bebek için meydana gelebilecek olan riskler, normal doğuma göre çok daha azdır. Bir örnek vermek gerekir ise normal doğumlarda ilk günlerde bebekler solunum güçlüğü yaşayabilirken sezaryen doğumlarda bu durum söz konusu değildir.

Fakat, kesinlikle ortada bir problem yokken normal doğrum yerine sezaryen doğum yöntemi için diretilmemelidir. Çünkü sezaryen ameliyatı aslında çok büyük bir ameliyattır.

Normal doğum sonrasında neredeyse hemen yok olan ağrılar sezaryen doğum sonrasında hemen kaybolmayabilir.

Sezaryen Sonrası İyileşme Dönemi
Sezaryen doğumun ardına eğer herhangi başka bir sorun yok ise hastanede kalma süresi 1 veya 3 gün arasındadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder