Sepet Örgü Kanser Şapkası Nasıl İşlenir?

Orta kalınlıkta pembe bir ip, 5,50 mili metre işleme tığı, makas ve yün iğnesine ihtiyacınız var.

Bu şapka 56 cm civarındadır.

Sepet Örgü Kanser Şapkası Nasıl İşlenir?

İşlemeye 5 tane zincir çekip tığı kaydırıp daire oluşturarak başlayın. (5 tane zincir)

kanser sapkasi

Sıra 1; İlk olarak 2 tane zincir çekin, yüzüğün içerisine 10 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (11 tane zincir)

kanser sapkasi

Sıra 2; İlk olarak 2 tane zincir çekin, aynı zincire 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra her bir çift kroşeye 2 tane çift kroşe işleyerek sırayı tamamlayın. Sıra sonunda 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (şu anda 22 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 3; İlk olarak 2 tane zincir çekin, (sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın) bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Son zincire geldiğinizde 2 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (şu anda 33 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 4; İlk olarak 2 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 çift kroşeye 1 tane çift kroşe işlemesi yapın ve bundan sonra aynı şekilde işlemeye devam edin. Son zincire geldiğinizde 2 tane çift kroşe işlemesi yapın ve 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (şu anda 44 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 5; İlk olarak 2 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 3 çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve aynı şekilde işlemeye devam edin. Son 3 zincire geldiğinizde sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (şu anda 55 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 6; İlk olarak 2 tane zincir çekin, sonraki çift kroşeye 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve aynı şekilde işlemeye devam edin. Son 3 zincire geldiğinizde sonraki zincire 2 tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 2 zincire birer tane çift kroşe işlemesi yapın. Daha sonra 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin. (şu anda 66 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 7-9; İlk olarak 2 tane zincir çekin, her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın. (şu anda 66 tane çift kroşe işlemiş olmanız lazım)

kanser sapkasi

Sıra 10-15; İlk olarak 2 tane zincir çekin, sonraki 4 zincirin ön ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın, sonraki 4 zincirin arka ilmeklerinden birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve aynı şekilde işlemeye devam edin. Son zincire geldiğinizde 1 tane çift kroşe işlemesi yapın, 2 zincirin üzerine tığı kaydırın ve işlemeyi birleştirin.

kanser sapkasi

Sıra 16; İlk olarak 2 tane zincir çekin, her bir çift kroşeye birer tane çift kroşe işlemesi yapın ve işlemeyi kapayın.

Sepet Örgü Kanser Şapkası Nasıl İşlenir?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.