Sakızımsı Yenebilir Kola Şişesi Nasıl Hazırlanır?

Sakızımsı Yenebilir Kola Şişesi Nasıl Hazırlanır?

Siz sevgili ipuçlarım okuyucularımız ile daha önce sakızımsı yenebilir bardağın nasıl hazırlandığını paylaşmıştık. Bu çalışmamızda ise sizlerle yine sakızımsı yenebilir ama bu sefer kola şişesinin nasıl kolay bir şekilde hazırlandığını paylaşacağız.

Bu ve benzeri çalışmalar özellikle doğum günü partilerinde ve yeni yıl masasında çok eğlenceli bir hal alan çalışmalardır. Çünkü bu tür çalışmalar hem lezzetli hem de şık görünen bazıları da aynı zamanda bir şeyleri yemenize ya da içmenize yarayan faydalı projelerdir.
Benzeri projeleri merak ediyorsanız kendin yap köşemize bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Gerekli Malzemeler
Sakızımsı dev kola şişesi hazırlığı için keskin bir bıçak, 1 litrelik boş kola şişesi, makas, 2 büyük bardak kola, cam kâse, kaşık, tava, 60 gram sade jelâtin, su, limon jölesine ihtiyacınız var.

Sakızımsı Kola Şişesi Yapımı

yenen kola sisesi 1İlk adım olarak ilk önce kola şişesinin ortasına bıçakla bir delik açın ve sonrasında kola şişesini açtığınız bu delikten başlayarak tam ikiye uzunlamasına kesin.

yenen kola sisesi 2Sonra iki büyük bardak kolayı cam bir kâseye döküp baloncukların hemen yok olması için iyice bir kaşık ile karıştırın.

yenen kola sisesi 3Temiz bir tavanın içerisine yarım su bardağı suyu ve 60 gram jelâtini ilave edin. Sonrasında tavayı düşük ısıda ocağa koyun ve yavaşça karıştırarak sıvı hale gelene kadar pişirin.

yenen kola sisesi 4Sıcak ve sıvı hale gelen jelâtin ve su karışımını kâsede bekleyen kolanın içerisine karıştırarak ilave edin.

yenen kola sisesi 5İkiye ayırdığınız kola şişsinden içerisine karıştırmaya devam ederek bu karışımı kaşık yardımı ile yavaşça dökün. Sonra en az 2 saat boyunca buzdolabına koyup donmasını bekleyin.

yenen kola sisesi 6Başka bir kâseye bir büyük bardak dolusu sıcak su, 30 gram sade jelâtin ve bir paket limon jölesini ilave ederek karıştırın.

yenen kola sisesi 7Donmuş olan kolayı dolaptan çıkartın ve üst tarafını bıçakla keserek çıkartın.

yenen kola sisesi 8Hazırladığınız limon jöleli karışımı kestiğiniz boşluğa yavaşça kaşıkla dökün. Sonra yine donması için bir saat kadar dolaba koyun.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder