İPUÇLARIM

Sağlıklı Dişler İçin Uygun Diş Macunu

Sağlıklı Dişler İçin Uygun Diş Macunu

Herkes gülüşünün güzel olmasını, rahatlıkla “eşek gibi sırıtarak” gülmek ister. Küçük yaştan alışkanlık edinilip, günü gününe dişler düzenli olarak fırçalandığı taktirde sağlığınızda, gülüşünüz de mutlu olacaktır. Her gün dişlerimizi fırçalamak için kullandığımız macun ve diş fırçası bu konuda oldukça önemlidir.

Hangi Diş Macunu Seçilmelidir ? 

Diş macununuzu seçerken “tadı güzelmiş” noktasına dayanarak hareket etmeyin. Bazı diş macunları vardır şekerli, tatlı ve güzel kokulu olarak sunulurlar. Tadı ve görüntüsü sizi aldatmasın sağlıklı değildirler. Olabildiğince doğal, bitkilerden yapılan diş macunlarını kullanmaya özen gösterin. Televizyonda “dünyada diş hekimlerinin bir numaralı tavsiyesi” reklamına itaat ederek değil, araştırarak diş macunu seçimi yapın.

Kendimden örnek verecek olursam Parodontax diş macunun kullanıyorum çünkü benim diş etlerim ve ağız sağlığım için en iyisi bunun olduğunu düşünüyorum. Tüm okurlara tavsiye etmiyorum herkesin ihtiyacı farklıdır. Bu macun bende işe yaradığı için sizde de yarayacak değildir. Araştırıp kendinize en uygun olanını bulmanız gerekiyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. replika dedi ki:

    Diş macunu seçmemde oldukça yararlı oldu. İpucu için teşekkürler.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.