İPUÇLARIM

Sağlıklı Diş Etleri İçin Bunları Yapın

Sağlıklı Diş Etleri İçin Bunları Yapın

Diş etlerinin sağlıklı olması ağızda oluşacak bir çok problemi çözümlemeye yetecektir. Tuz ve zeytin yağını karıştırarak dişlerinizi  ve diş etlerinizi 2-3 dakika arası ovun. Aynı şekilde gece yatmadan önce dişlerinizi tuzlu suyla çalkalayabilirsiniz ancak burada dikkat edilmesi gereken nokta sadece tuzlu su kullanmanız. Zeytin yağı kullanmayın. Haftada bir kez yarım bardak suyun içine bir kaşık oksijenli su ilave ederek dişlerinizi ve diş etlerinizi hafif hafif fırçalayabilirsiniz.

Bu anlattıklarımız doğal olarak uygulayabileceğiniz yöntemlerdir. Diş bakımınızı kesinlikle aksatmayın ve günü gününe düzenli olarak dişlerinizi fırçalayın. Kullandığınız diş macunu bu konuda önemlidir. Televizyonda her macun için “doktorların önerisi” denilir ancak itibar etmeyin. Orada sağlıktan çok reklam ön planda olduğu için yanıltıcı olurlar.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Monsterz dedi ki:

    Sigara bunun en başlıca problemi bence. İş sarma tütüne gelince iyiyce problem olmaya başlıyor zira filtresiz yapılan sarma sigaralar ağız ve diş sağlığına etki ediyor. Diş etleri yıpranıyor ya da dişler sararıyor.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.