İPUÇLARIM

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir, Sağlıklı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Sağlıklı Bir Yaşam İçin Bilinmesi Gerekenler Nelerdir, Sağlıklı Olmak İçin Ne Yapmalıyım?

Sağlıklı olmak ama tamamen turp gibi sağlıklı olmak hatta sağlıklı olmakla kalmamak ve sağlıklı olmayı bir ömür boyu sürdürebilmek!

Bu herkesin hayalidir öyle değil mi?

Aslına bakarsanız sağlıklı olmak her an sağlıklı kalmak bazı irsi hastalıklar dışında sadece ve sadece bizim elimizdedir.

Gün içerisinde kendimize biraz daha dikkat edebilmek ve ufak tefek yaraları yada sıyrıkları önemsemek hatta gün içerisinde yaptığımız yürüyüşlerimizi dahi ayarlamak gibi küçük detaylar ile o çok istediğimiz ve imkansız gibi görünen sağlıklı yaşama kavuşmamız mümkün.

Sağlıklı Yaşam Rehberi

• Sağlığınız için koşmanın faydalı olduğunu zaten biliyorsunuz. Pekiyi geri geri koşmanın daha sağlıklı olduğunu biliyor musunuz? Evet, hanımlar geri geri koştuğunuz zaman normal ileri koştuğunuz zamandan %31 daha fazla kalori yaktığınızı bilmelisiniz.
• Geri geri koşmak gibi geri geri yürümekte ileri doğru yürümekten çok daha sağlıklıdır. Çünkü geri geri yürüdüğünüz zaman ileri doğru yürüdüğünüz zamandan %78 daha fazla kalori yakmış oluyorsunuz.

saglikli yasam• Yapılan araştırmalar sonucu yetişkin olan kişilerde kalsiyum eksikliği oranının daha fazla olduğu tespit edilmiştir. Bu yüzden uzmanlar her yetişkinin günde en az 1 su bardağı kadar süt içmesi gerektiği konusunda hem fikirdirler.
• Sağlıklı bir hayat için yapılması gerekenlerden bir tanesi de sabah kalktığınızda derin bir nefes almayı ve vücudunuzu esnetmeyi alışkanlık haline getirmenizdir. Bu sayede vücudunuzda pompalanan kan artacak ve daha hızlı uyanmanızı ve hemen canlı hissetmenizi sağlayacaktır.
• Sağlıklı bir yaşam demek aynı zamanda pürüzsüz ve sağlam bir vücut demektir. Bu yüzden evde aniden başınıza gelen basit ev kazalarının sonucu cildinizde iz kalmasını engellemeniz gerekmektedir. Bu gibi durumlarda ne yapacağınızı önceden bilirseniz o zaman küçük ev kazalarında hemen cildinizi koruyacak önlemler almakta gecikmezsiniz.
• Unutmayın ciltte en büyük izleri basit ev kazalarında oluşan yanıklar yapar bu yüzden evde bu gibi durumlara her an hazırlıklı olmanız için E vitamini kapsüllerinden evinizde mutlaka bulundurun. Çünkü yanmış olan bölgeye hemen bir E vitamini kapsülünü kırarak yanık bölgeye sürdüğünüzde yanık çok ama çok hızlı iyileşecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.