Saç Düzleştirici Makinesi Nasıl Temizlenir?

Saç Düzleştirici Makinesi Nasıl Temizlenir?

Son yıllarda moda olan saç düzleştiricileri makinelerinin iç kısımlarında yani düzleştirme için monte edilmiş olan metal ya da plastik kısımlarında saç şekillendirme nedeni ile saç şekillendirici spreyler, köpükler, jöleler veya saç bakım kremleri ya da saç maskeleri türündeki saç ürünlerinin kalıntıları her kullanımda birikir. Bu biriken kalıntılar zamanla hem saç uçlarının kırılmasına hem de saçın tamamen zarar görmesine hatta ve hatta saç düzleştirici makinenin düzgün bir şekilde yani iyi bir performans ile çalışmamasına neden olur.

Yukarıdaki sebeplerden dolayı mümkün ise her uygulama sonrasında saç düzleştirici makinesinin temizliği yapılmalıdır. Fakat saç düzleştirici makinesinin temizliği doğru bir şekilde ve güvenli bir şekilde yapılmalıdır.

Saç Düzleştirici Makinesi Temizliği

Bilmeniz gereken en önemli husus saç düzleştiricisini asla ve asla suya sokmamanızdır.

Temizlik işleminde nemli bez ile çıkaramadığınız bazı lekeleri alkol kullanarak temizleyebilirsiniz. Bunun için kulak temizleme çubuğuna bir miktar kadar alkol dökün ve makineyi iyice silin. Bildiğiniz üzere alkol uçucudur ve bu yüzden de makineyi durulamanıza da gerek yoktur. Fakat alkol tam anlamı ile uçmadan önce makineyi prize takmayın ya da ateş ile saç düzleştirici makinenin yanına gelmeyin.

Mutlak suretle temizleme işlemine başlamadan evvel saç düzleştirici makinesinin fişini prizden çekin.

Daha sonra ısıdan etkilenmeyecek bir yerde saç düzleştirici makinesinin tam anlamı ile soğumasını bekleyin. Eğer saç düzleştirme işlemini yüksek bir ısıda ve uzunca bir süre boyunca yaptıysanız makinenin soğuma süreci de en az 30 dakikayı bulabilir.

Saç düzleştirici makinesi tam anlamı ile soğuduktan sonra mutlaka temiz, yumuşak ve nemli olan bir bez ile düzleştirici plakalarını yavaşça silin. Silme işlemini uygulamak için kağıt peçete veya sert bir bezi kesinlikle kullanmayın. Çünkü kağıt peçete ya da sert bezler saç düzleştirici makinenin çizilmesine neden olabilir.

Saç düzleştirici makinenin girintili ve çıkıntılı kısımlarını nemli ve temiz bir kulak temizleme çubuğu ile iyice temizleyin.

Saç düzleştirme makinesine temizleme işlemi uygularken kesinlikle deterjan kullanmayın.

Unutmayın kesinlikle ve kesinlikle saç düzleştirme makinesi tamamen kurumadan kutusuna ya da çekmeceye kaldırmayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder