Saç Bandı Tığ İle Nasıl İşlenir?

Bu saç bandı işleme tekniği oldukça kolay bir işleme tekniğidir. Bu projede 70 gramlık, 258 metrelik 1 yumak kullanılmıştır. Ayrıca bu projede tığ ölçüsü 3.25 mili metredir.

Saç Bandı Tığ İle Nasıl İşlenir?

Adım Adım Anlatım
Örgü-Çiçek Motifi İle Birlikte

sac bandi nasil islenirAdım 1: Toplamda 16 tane zincir çekin. 16 zincire tığdaki zincirde dâhil olmalıdır.

Adım 2

sac bandi nasil islenirSıra 1: Tığı dördüncü zincire geçirin, 2 tane çift kroşe, 1 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 6 çift kroşe, 1 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 2 çift kroşe işleyin ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

sac bandi nasil islenirSıra 2: Tığınızı dördüncü zincire atın, 2 çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin, 4 zincir atlayın, 3 çift kroşe işleyin, daha önce atladığınız 4 zincirden ikinci zincire 1 tane çift kroşe işleyin, atlamış olduğunuz 4 zincirden üçüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, atlamış olduğunuz 4 zincirden dördüncü zincire 1 tane çift kroşe işleyin, 1 zincir çekin, 1 zincir atlayın, 2 çift kroşe işleyin ve 3 zincir çekip tığ işini diğer tarafa çevirin.

sac bandi nasil islenirBu noktadan sonra saç bandınız istediğiniz uzunluğa gelene dek sıra 1’i tekrar edin ya da sıra 1 ve sıra 2’yi tekrar edin.

sac bandi nasil islenirAdım 3

Saç bandınızın istediğiniz uzunluğa geldiğinde saç bandınızı ters tarafından tığ işini birleştirin.

Daha sonra ipi kesin ve ipi tığ işine bağlayın. Sonrasında işlemiş olduğunuz çiçek motifini ya da istediğiniz başka bir tığ işleme motifi saç bandına ekleyin.

Eğer daha önce çiçek motifi işleme yapmadıysanız, tığ işi bölümümüzden istediğiniz çiçek motifini seçip yine adım adım anlatım ile motifi işleyebilirsiniz.

Bu noktada yine sadece çiçek motifi işleme değil, isterseniz yaprak modeli işlemeyi de saç bandınıza ekleyebilirsiniz.

sac bandi nasil islenirYaprak, çiçek ya da diğer işleme süslerini yine tığ işi bölümümüzden kolaylıkla seçebilir ve seçtiğiniz işleme modelini yine anlatımlara, resimlere ya da direk videoya bakarak işleyebilirsiniz.

Saç Bandı Tığ İle Nasıl İşlenir?


Leave a Reply