İPUÇLARIM

Sabah Erken Uyanmak İçin Bunları Deneyin

Sabah Erken Uyanmak İçin Bunları Deneyin

Sabah erken uyanabilmek bir çoğumuzun temel problemlerinden birisidir. Geceleri uyumayı reddeden bünye, sabahları da kalkmayı reddeder. Daha doğrusu biz buna alıştığımız için böyle değerlendiriyoruz. Aslına bakarsanız sabah erken kalkmak benim de en büyük problemlerimden biri. Gün içinde yaşadığımız koşuşturmacalar doğrultusunda bünye yorulur ve akşamları kendimize zaman ayırmak istediğimizden dolayı saat ilerledikçe ilerliyor.

Sabah Erken Kalkmak İçin Neler Yapılabilir ?

Çok klasik bir söz var “akşam erken yat, sabah erken kalk” şeklinde. İşin özü, özeti burası aslında. İşte her akşam erken yatmıyor, yatamıyoruz. İnsanın sabah uyanabilmesi için bir amacı olmalı, amacınız yoksa erken kalkamazsınız. Bunların hepsi bir kenara dursun biz neler yapabilir ona bir göz atalım.

Gece yatarken güneşliği açarsanız sabahın güneşi odanıza girecektir. Işık uyanmanızı sağlar. Alarmı yataktan ulaşabileceğiniz bir yere değilde az öteye, uzağa koyun. O alarmı kapatmak için ister istemez yataktan kalkmış olacaksınız. Her gün 6-7 saat arası yetişkin bir birey için yeterlidir. Bu aralıkla uyumaya özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.