Rimel Nasıl Temizlenir ?

Kirpiklerin belirginleşmesini ve doldun olmasını sağlayan rimel, kadınların göz makyajı sırasında kullandığı vazgeçilmez ürünlerin başında yer alır. Kirpiklerin görünümü rimel ile daha güzel bir hale getirilebilir. Makyaj sonrası kullanılan ürünlerin temizliği yapılmadığında, aksatıldığı zaman ve uygulanan makyajın gün sonunda temizlenmemesi durumunda kötü sonuçlar meydana gelir. Kullanılan ürünler pis bırakılırsa sağlığınızı olumsuz etkiler, uygulanan makyaj silinmediği taktirde ise kirpikleriniz zayıflayıp dökülebilir. Göz makyajını ve özellikle rimeli temizlemek makyaj temizliğinin ilk adımıdır. Rimeli temizlemeden önce yüzünüzü yıkarsanız yüzün diğer bölgelerine bulaşacaktır.

Rimeli Kolayca Temizlemenin Yöntemleri Nelerdir ?

Sürdüğünüzü / uyguladığınız rimeli temizlemek için öncelikle kozmetik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Piyasada kolaylıkla göz makyajı temizlemek için özel olarak üretilmiş temizleyici ürünler yer alır ancak bunları satın alırken kalitesine ve içerdiği bileşenlere dikkat etmelisiniz. Her zaman kalitesiz üründen sakınmalısınız. Gözlerinizi ve etrafını temizlerken güzelliğinizden ve sağlığınızdan olmak istemezsiniz. Elinize aldığınız pamuğa bir miktar göz makyajı temizleyici üründen dökün ve pamuk ile gözlerinizin etrafını yavaşça silin.

Makyaj pamuğuna damlatacağınız bir miktar göz kremi ile yine aynı şekilde rimeli silebilir, temizleyebilirsiniz. Bu şekilde hem rimeli temizlemiş hemde göz kremi uygulamış olursunuz. Oldukça pratik ve güzel bir yöntem, tavsiye ederiz.

Rimeli temizlemek için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise bitkisel ürünlerden faydalanmak olacaktır. Makyaj pamuğunu biraz su ile ıslattıktan sonra üzerine badem yağı veya zeytinyağı dökün. Gözlerinizin etrafını bu pamuk ile nazik hareketlerle silin. Rimelin tamamen çıktığını, sorun çıkarmadan temizlendiğini göreceksiniz. Ayrıca badem yağı ve zeytinyağı içerdiği E vitamini sayesinde kirpiklerinizi besleyecektir.

Rimeli temizledikten sonra hale kalıntılar varsa kulak pamuğundan yardım alabilirsiniz. Kulak pamuğuna dökeceğiniz doğal yağlar veya temizleyici ürün ile ince dokunuşlar gerçekleştirerek kalan makyajı temizlemiş olacaksınız. Gözünüzün içine girmemesine dikkat edin.

Sabun veya yüz yıkama jeli ile rimeli temizlemek bir hayli güçtür. Üstelik bunlarla uğraşırken defalarca yüzünüze temas edecek sabun / jel tahriş edebilir. Yüzünüzün güzelliğine zarar verebilir. Dikkatli olmanızda fayda var.

– Hangi duvar boyanacaktı abla?

Ayrıca son bir şey daha eklemek istiyorum. Lütfen çok gerekmediği sürece, özel bir gününüz olmadığı sürece makyaj yapmayın. Makyaj yapacaksanız da hafif yapın. Açık açık söylemek istiyorum her bayanın doğal güzelliği makyajdan çok daha iyidir. Makyajı abartıp –badana yaparcasına– arkadaş / iş / eş-dost ortamına girdiğinizde, elinizde boya kovası ve badana fırçası “– hangi duvar boyanacaktı abla?” der gibi gelmiş oluyorsunuz.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.