İPUÇLARIM

Rimel Nasıl Temizlenir?

Rimel Nasıl Temizlenir?

Rimelinizi kolay bir şekilde temizlemek için kozmetik temizleyicilerden yararlanabilirsiniz.
Özellikle göz bölgesi makyajını temizlemek için sırf buna özel olarak üretilmiş olan göz makyajı temizleyicileri mevcuttur.

Ancak bu özel göz makyajı temizleyici ürünler kesinlikle kaliteli olmalıdır.
Aksi halde göz makyajınızı temizlerken aynı zamanda da sağlığınızdan olabilirsiniz.

Rimel Temizliği

Kaliteli bir göz makyaj temizleyici seçtikten sonra temiz bir pamuğa biraz temizleyici losyonu ya da sıvısından dökün ve sonrasında gözlerinizi yavaş bir şekilde ve yumuşak hareketler ile temizleyin.

Eğer isterseniz sadece göz kremi yardımı ile rimelinizi temizleyip aynı anda da göz bölgenizi yumuşatıp bakım da yapmış olursunuz.

Rimeli temizlemenin başka bir yöntemi de bitkisel ürünleri kullanarak cildi temizlemektir.

Bunun için ilk önce temiz bir pamuğu biraz ıslatın ve sonrasında zeytinyağı veya badem yağını temiz pamuğun üstüne dökün. Sonra gözlerinizi bu yağlı pamuk ile ve nazik hareketler ile silin.

Bu sayede sadece hem cildinizden rimeli çok iyi bir şekilde temizleyecek hem de zeytinyağı ya da badem yağında bolca bulunan e vitamini sayesinde kirpiklerinizi de beslemiş olacaksınız.

Gözlerinizi yani rimeli temizledikten sonra eğer gözünüzde halen kalıntılar kalmış ise temiz bir kulak pamuğuna biraz temizleyici veya herhangi bir yağ döküp göz çevrenizi temizleyebilirsiniz. Ancak kulak temizleyici ile yapılan işlemlerde kulak temizleyici küçük olduğu ve elinizden yani parmaklarınızdan kolay bir şekilde kayabildiği için gözünüze dikkat etmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.