Renkleri Karışan Çamaşırlar Nasıl Temizlenir?

Hakan Beyin sorusu: “Mavi pantolonumu yıkarken krem rengi kumaş şortuma biraz rengi bulaştı, o lekeyi nasıl çıkarırım?” Sizde Hakan bey gibi bize soru sormak için burayı kullana bilirsiniz.

Bu soruyu da İrem hanım bize yollamış;”Merhabalar. Benim yeni almış olduğum bir elbisem var. Siyah ve beyaz iç içe. Normalde 30 derecede elde yıkayınız yazıyor. Annem boyanın karışma ihtimali üzerine önce beyaz kısmını yıkamasına rağmen siyah kumaş beyaz kumaşa boya akıtmış. Acaba beyaz kumaştan siyah kumaş lekesini nasıl çıkarabiliriz?”
Hakan bey ve İrem hanım öncelikle geçmiş olsun. Yıkama sonrası giysilerin renklerinin birbirlerine karışma sorunu çokça rastlanan bir durumdur. Size birkaç öneride bulunabilirim umarım faydası dokunur.

Bu konuyu da mutlaka okuyunuz, daha yeni bilgiler içermektedir.

Renkleri Karışan Kıyafetler Nasıl Temizlenir?

Öneriler:

  • 1-Rengi bulaşan giysiyi kuramadan yeniden yıkayınız. Çok fazla boya bulaşmamış ise eski haline gelme ihtimali yüksektir. Düzelmez ise kolsa veya renkliler için üretilen çamaşır suyu ile yeniden yıkabilirsiniz.
  • 2-“Dr.Beckmann renk kurtarıcı” ürünü de tavsiye ederim. Buradaki siteden, halinde KDV dahil 7,90 TL’ye alabilirsiniz. Bu ürün sayesinde renkleri karışan kıyafetlerinizi eski haline döndürecektir. Elinizde ve çamaşır makinenizde şortunuzu ön yıkama gerektirmeden yıkayabilirsiniz. Çamaşır suları gibi sizi rahatsız eden kokusu da yoktur.
  • 3- “Ariel Professional leke çıkarıcı” Bu ürünü de araştırıp kullanabilirsiniz. Karışan kumaşların renklerini ayırma özelliği yanında birçok lekeden de kurtulmanıza olanak sağlayan bir üründür. Kendim kullanmadım ama kullanan kişilerin yorumlarına göre, 2 saat sıcak suda bekletip çamaşır makinesinde yeniden yıkandığında yep yeni görünüm sağlıyormuş.

Renklerin karışmaması için ne yapmalıyım?

Birçok firmanın üretmiş olduğu “renk koruyucu mendil’’ ürünleri sayesinde renkliler ve beyazları aynı anda yıkayabilirsiniz. Renklerin birbirine karışmasını önleyerek beyazların boyanmasına engellersiniz.
Bu tarz ürünlere ulaşmak için “renk koruyucu mendil satın al” anahtar kelimesini google.com.tr adresinde aratıp size uygun markayı seçebilirsiniz.

22 Comments

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.