İPUÇLARIM

Regl Dönemindeki Sorunlar

Regl Dönemindeki Sorunlar

Biz kadınlar için her ay yaşamak zorunda olduğumuz dönem. Bazı hanım arkadaşlarımızın çok rahat bir dönem olarak, bazılarımızın ise korkunç ağrılar, sancılar ve sinir harbi ile geçirdiği dönem. Modern hayatın stresi ve yorgunluğu yetmiyormuş gibi, bir de regl dönemindeki sorunlar ile boğuşmak zorunda kalan hanımlar için hayat artık işkence halini alıyor. Sadece ağrı sancı olsa iyi, çoğu zaman regl dönemindeki sorunlar yüzünden sevdiklerimizin dahi kalbini kıracak raddeye gelebiliyoruz. Çünkü regl dönemindeki sorunları gereğinden fazla ağır yaşıyoruz. Sevdiklerimizin kalbini kırmamak, çok daha rahat bir regl dönemi geçirmek, iş yerinde dahi günü stressiz bitirebilmek için, regl dönemindeki sorunları hafifletmeniz belki de yok etmenin bir yolu var mı? Aslına bakarsanız tüm bu sorunları hafifletmenin hatta yok edip sağlıklı bir regl dönemi geçirmenin yollarının aslında hep gözünüzün önünde olduğunu biliyor musunuz? Evet, hanımlar aynen öyle! Tüm sorunları bir daha yaşamak istemiyor ve artık sizde doğru düzgün bir regl dönemi geçirmek istiyorsanız o zaman makalemizi sonuna kadar okuyup bundan sonra sizde sağlıklı bir regl dönemi yaşamanın tadına varabilirsiniz.

Regl Donemindeki Sorunlar

Regl Dönemindeki Sorunların Çözümleri

Regl döneminin stresini ve vücutta yarattığı acıyı ve sızıyı en aza indirip, normal gününüze regl durumlarında bile sahip olabilmek için aslında tek ihtiyacınız olan şey beslenmenize dikkat etmektir. Evet, yanlış duymadınız sadece beslenmenizi ayarladığınız takdir de regl döneminiz çok daha rahat geçecek ve stresten uzak bir şekilde regl döneminizi tamamlayabileceksiniz. Şimdi hanımlar gelin isterseniz regl döneminizi nasıl daha rahat ve huzurlu aynı zamanda stressiz geçirebilmenizi sağlayacak besinleri tek tek sayalım ve artık huzurlu regl dönemi geçiren diğer hanımların arasında yerimizi alalım.

  • Regl döneminde yenmesi gereken besinlerin en başında balıklar gelmektedir. İçerdiği omega-3 sayesinde çok daha huzurlu bir regl döneminizi alabalık, uskumru, somon, ton balığı veya sardalye yiyerek geçirebilirsiniz.
  • Regl döneminde oluşabilecek şişliklerin önüne geçmek için ise, bol bol sebze yemeliyiz. Özellikle dolmalık biber, havuç, tere, maydanoz, salatalık, domates, marul, kereviz ve soğan gibi idrar söktürmeye yarayan besinlerin tüketilmesi regl dönemindeki şişlikleri en aza indirmeye yardımcı olacaktır.
  • Limon, greyfurt, mandalina, portakal, muz ve kavun potasyum yönünden zengin meyvelerdir. Sodyum ve su dengesini sağlayabilmeniz için potasyum yönünden zengin meyveleri tüketmek çok faydalı olacaktır.
  • Kabak çekirdeği, ay çekirdeği, ceviz ve badem gibi kuruyemişler sayesinde ise, vücudumuzdaki su tutulmasını önleyebiliriz. Burada önemli olan kabak ve ay çekirdeklerini tuzsuz olanlardan seçmektir.
  • Regl döneminin daha huzurlu geçmesi için tahıllardan da faydalanmaktan kaçınmamalıyız. Özellikle, kahverengi pirinç, buğday tohumu, bulgur ve mercimek tüketmek çok daha iyi olacaktır.
  • Tüm bunların haricinde regl dönemini daha rahat atlatmak için unutulmaması gereken bir diğer önemli husus ise özellikle regl döneminde bol bol su içmektir.

Regl döneminde depresyon ve stresi en aza indirmenin bir diğer yolu ise, regl dönemi süresince alkol ve kahve tüketiminizi en aza indirgemenizdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.