Pratik Bilgiler Ve Mutfak İpuçları; Yumurta Bölüm 6

Pratik Bilgiler Ve Mutfak İpuçları; Yumurta Bölüm 6

Yumurta sarılarını saklamak için ilk önce sarıları buzdolabına koyun ve daha sonra da üzerlerini soğuk su ile örtün. Bu sayede bu yumurtaları 2 hatta 3 gün boyunca taze bir şekilde tutabilirsiniz.

Yumurta İpuçları

Yumurtaları bütün bir halde dondurmayı düşünmeyin bile. Çünkü soğuk su yüzünden kabukları hemen çatlayacak hatta kırılacaktır.

Yumurtayı sağlıklı bir şekilde dondurmak için ilk önce yumurtaları kırın ve daha sonra da çatalın uç kısmı ile hem beyazını hem de sarısını birbirine karıştırın. Daha sonra uygulayacağınız yönteme göre içerisine bir tutam tuz ya da bir tutam şeker ekleyin. Daha sonra yumurtaları buz küplerine dökün. Unutmayın her bir küp 1 yumurta olacak şekilde ayarlayın. Eğer isterseniz yumurtaların hem beyaz hem de sarı kısımlarını ayrı ayrı bir şekilde de dondurabilirsiniz.

Eğer isterseniz yumurta yemeği daha eğlenceli bir hale getirebilirsiniz. Bunun için doğal boyalar kullanarak yumurtaların renklerini dahi değiştirebilirsiniz.

Yumurtaların rengini portakal rengine dönüştürmek için bir miktar safranı suyun içinde eritin.

Yeşil rengi elde etmek için ıspanak suyunu kullanın.

Soğan kabuğunu yumurtaları sarıya boyamak için kullanın.

Kırmızı yumurtalar elde etmek için pancar suyu kullanmanız yeterli olacaktır.

Yumurtaları çırpılmış halde pişirmek istiyorsanız yumurtaları tam ateşe koyacağınız zaman tuzu ekleyin. Çünkü tuz yumurtaların sıvılaşmasını hızlandıracaktır.

Beyaz yumurtayı kar gibi beyaz hale getirirken ilk önce buzdolabından çıkarttığınız yumurtaları bir süre boyunca dinlendirin. Yumurtaların oda sıcaklığı ile aynı ısıda olmalarını sağlayın. Yumurtaların hem beyazını hem de sarısını çok iyi bir şekilde ayırın. Eğer bir damla bile sarı karışır ise istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Yumurta beyazlarını önceden değil tam olarak kullanacağınız zaman kar beyazı haline getirin. Çünkü eğer beklerseniz beyaz çökecek ve sulanacaktır.

Yumurtayı katı olarak pişirirken yumurta beyazlarının aşırı bir şekilde katı olmaması için isterseniz bir tutam kadar tuz ya da pudra şekeri veya birkaç damla kadar limon suyu ya da biraz süt ekleyebilirsiniz.

Yukarıdaki önerileri beğendiyseniz mutlaka yumurta önerilerinin devamının bulunduğu bölüm 1 ve bölüm 2’ye ve bölüm 3’e ile bölüm 4’e ve birde bölüm 5’e bir göz atmayı isteyebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder