Polyester Halı Temizlemenin Kolay ve Pratik Yöntemleri

Polyester Halı Temizlemenin Kolay ve Pratik Yöntemleri

Hanımlar sanki hiç silip süpürme yapmıyormuşuz gibi birde bahar temizliği denen bir problem var. Biz için oldukça zor olan bu halı temizliğini yapabilmek için bundan böyle kolay yöntemler var. Zira ne kadar halı yıkama makineleri ile yapılsa da gene de halılarda istenilen silip süpürme neticeleri elde edilememektedir.

 

Zaman geçmeden zaman geçmeden bu silip süpürme için kullanacağımız malzemeler evlerimizde bulunmakta yalnız bahar temizliğinde değil. her an halı temizliğinde uygulayabileceğiniz kati çözümler. Halı temizliği esnasında ise kesinlikle halı kenarlarında bulunan saçaklara yada püsküllere de itina gösteriniz. En mühim üç araç-gereç ise karbonat, mısır nişastası ve kuru nane olmakta.

Polyester Doğal Yün Olmayan Halıları Temizleme

Şimdi birer birer bunların ne işe yaradığını anlatalım. Mısır nişastası ile başlamış olalım. Bu mısır nişastasını halı üstüne güzelce serpiştirin. Böylece halının diplerinde oluşan tüm tozları kendi içine hapsedecek ve ondan sonra elektrik süpürgesi ile süpürdüğünüz halınızı tozlardan kurtarmış olacaksınız..

 

Karbonat ise malum halılar her an yer zemininde bulunmasından ötürü her kokuyu içine hapseder ve kokular halıların içine kadar siner. İşte  halıların içine hapsedilen bu kokulardan kurtarmak amacı ile ve mis kokulu halılar elde edebilmek amacı ile karbonatı halı üstüne gene serpiştirin. Kuru nane ise iki değişik halı temizliğinde kullanılmakta. Şu demek oluyor ki tamamımız kuru nanenin o ferahlatıcı kokusunu biliriz.

Bundan dolayı hem halıların misler gibi kokmasına ve bilhassa hijyen açısından düşünürseniz derinlemesine silip süpürme amacı ile kullanmanızı tavsiye ederiz. Şimdi halı temizliğine geçebiliriz..

Halı Temizleme Videoları

 

İlk önce mısır nişastasını sonrasında karbonatı ve son olarak kuru naneyi halı üstüne eşit oranda serpiştirin.. Elinizin iç kısmı ile yaptığınız karışımı güzelce halının üstüne gösterim. İyi ve istenilen sonucu ede etmek amacı ile ortalama bir saat yada bir buçuk saat bu şekilde halıyı beklemeye alın.

 

Uzun vakit bekletmenin sırrı bu organik karışımın halının iç kısımlarına kısaca derinlemesine nüfus edebilmesi amaçlanır. Son aşamada elektrik süpürgesi ile özenle halıyı süpürünüz.

 

 

Bu aşamadan sonrasında ise ikinci unsur kova içerine su ve arap sabununu ilave edin, karıştırın. Bu karışımı halı üstüne bez ile ovarcasına silin. En en son durulama işlemine geçebiliriz. Bunu için de gene kova içine su ve kafi oranda sirke dahil edin. Ve halınızı bu şekilde durulayın.

 

İşte hanımlar her an halı temizliğinde yapabileceğiniz aşama aşama uygulamalar. Hem naturel malzemeler hem de ergonomik kolayca yapabileceksiniz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder